سرویس: سیاسی
کد خبر: 100113
|
14:10 - 1402/06/24
نسخه چاپی

امام‌جمعه شهرستان اصلاندوز:

امام رضا (ع) فرهنگ‌بان نهضت عاشوراست

امام رضا (ع) فرهنگ‌بان نهضت عاشوراست
امام‌جمعه شهرستان اصلاندوز با بیان اینکه امام رضا (ع)، فرهنگ‌بان نهضت عاشورا است گفت: بیانات گوهربار امام رضا (ع) مملو از روایات مربوط به اقامه عزا و فرهنگ عزاداری برای سید و سالار شهیدان است.

به گزارش سبلان ما ، حجت‌الاسلام محمد جعفرزاده امام‌جمعه شهرستان اصلاندوز در خطبه‌های این هفته نمازجمعه ضمن تسلیت سالروز شهادت امام رضا (ع) آن امام همام را فرهنگ‌بان نهضت عاشورا توصیف کرد و افزود: باید فرهنگ‌بانی نهضت عاشورای حسینی علیه‌السلام را یکی از بزرگ‌ترین برکات وجود مبارک حضرت ثامن‌الحجج علیه‌السلام دانست. در بیانات گوهربار آن حضرت روایاتی وجود دارد که مربوط به اقامه عزا و فرهنگ عزاداری برای سید و سالار شهیدان علیه‌السلام است.

خطیب جمعه اصلاندوز تصریح کرد: اینکه طاغوت در همه ادوار حیات خبیثه خود به دنبال خاموشی نور الهی امام حسین علیه‌السلام است، چیز عجیبی نیست؛ زیرا وجود مبارک سیدالشهدا، یاد و نام أحلی من العسل آن حضرت و عزاداری برای مصائب جان‌گداز ایشان، یعنی زنده‌بودن خط طاغوت‌ستیزی و ظلم ناپذیری و مبارزه برای تحقق اهداف قیام حسینی علیه‌السلام بیان‌کننده روایت زیارة الحسین کزیارة الله امام رضا علیه‌السلام است. مهندس سیروسلوک حسینی (ع) هم امام رضا (ع) است و حضرت این طرق سلوک الی الله را تعریف و ترسیم کردند.

جعفرزاده به تبیین نقشه‌های گروه بحران برای تضعیف ایران قوی پرداخت و خاطرنشان کرد: بحران‌سازی و بحران‌آفرینی ماهیت لاینفک آمریکای جهان‌خوار است. به تعبیری اقتضای دوام و بقای آمریکا چیزی جز همین بحران‌سازی نیست. تغذیه شیطان بزرگ و خوراک دائمی او در تنش‌آفرینی، اختلاف اندازی، بحران‌سازی، فتنه‌انگیزی و جنگ‌افروزی است. هیچ روز از تاریخ دویست و اندی ساله آمریکا خالی از این سیاست شیطانی نبوده است.

وی اضافه کرد: آمریکا که همواره تلاش دارد تا نقش سلطه‌گری را در منطقه غرب آسیا ایفا کند، رویکردی خصمانه در قبال ایران در پیش گرفت و در این چهار دهه از هیچ کوششی برای براندازی نظام اسلامی فروگذاری نکرد.

حالا نیز در دوره ریاست‌جمهوری «جو بایدن» جنگی ترکیبی را به بهانه‌های مختلف به راه انداخته است. از جمله اقدامات آمریکا علیه ایران، تلاش برای ایجاد و دامن‌زدن به ناآرامی‌ها و اغتشاشات در ایران با ادعای حمایت از مردم ایران به‌ویژه زنان و تشویق و حمایت از گروهک‌های تجزیه‌طلب در ایران است.

امام‌جمعه اصلاندوز ادامه داد: هدف آن‌ها این است تا با براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران و تجزیه کشوری که دارای سابقه تمدنی چندهزارساله است؛ ایران را بر اساس تقسیمات قومیتی به خیال خود به چندپاره تجزیه کنند. آمریکایی‌ها مدت‌هاست به دنبال اجرایی‌کردن این طرح هستند.

برای نخستین‌بار پس از جنگ جهانی دوم «جیمز بیرنز» وزیر خارجه وقت آمریکا در آن هنگام گمان می‌کرد ایران در معادلات سیاست جهانی، کشور مهمی نیست؛ لذا طرح تجزیه ایران به هفت‌کشور کوچک‌تر را ارائه کرد.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین برنامه آمریکایی‌ها عبارت است از بلوک‌سازی علیه ایران با محوریت رژیم صهیونیستی باهدف محاصره ایران و مهار دیپلماسی فعال، گفت: این اقدام آن‌ها از زمان شروع «پیمان ابراهیم» بود. با این اقدام رژیم صهیونیستی از مرزهای خود خارج شد و یکی‌یکی به دنبال عادی‌سازی با کشورهای پیرامونی ایران و البته جهان اسلام رفت. آمریکا در صدد بوده و هست تا عملاً حوزه نفوذ و عمق راهبردی صهیونیست‌ها از منظر امنیتی گسترش پیدا کند.

جعفرزاده افزود: طبعاً گام بعدی آن‌ها کشاندن این ناامنی به داخل کشور با حمایت از اشرار و تقویت‌ جریان‌های تجزیه‌طلب مرزی است. اگرچه در مقابل نیز نهادهای نظامی و امنیتی کشورمان عزم خود را جزم کرده‌اند که یک‌بار برای همیشه بساط تروریست‌های تجزیه‌طلب را که در چهار طرف ایران خیمه زده و برای ملت و نظام هزینه‌سازی می‌کنند، جمع کنند. این روزها تأمین امنیت مرزهای شمال غرب کشور هم باتوجه‌به فضای متشنج قفقاز از ظرافت‌ها و پیچیدگی‌های فراوانی برخوردار است. اما جمهوری اسلامی ایران به‌مثابه یک ستون مستحکم در قفقاز جنوبی عمل کرده وبا تصمیم قاطع جلوگیری از تصرف سیونیک، مانع از اجرای طرح‌های انگلیسی - صهیونیستی شده است. هرچند که نباید از تلاش دشمن برای بحران‌سازی‌های جدید غافل بود.

وی در خاتمه باتوجه‌به تحرکات بی‌شمار اخیر دشمنان در بی‌ثبات نشان‌دادن فضای سیاسی و اجتماعی کشور، ضمن تأکید بر مواجهه با برهان، باقوت و اقتدار در برابر مکر دشمنان به ارائه راهکارهای فرهنگی در این عرصه پرداخت و گفت: اطلاع‌رسانی دقیق و به‌موقع، و تبیین و تحلیل‌های مستند و اقناعی از سوی شبکه تبلیغ و جبهه رسانه‌ای انقلاب، جهت معرفی اهداف و مصادیق جنگ ادراکی دشمن، حقیقتاً می‌تواند تا حد زیادی پروپاگاندای دشمن را خنثی کند. این موضوعی است که گلایه‌مندی چندین ساله رهبر معظم انقلاب است: «امروز در دنیا با پروپاگاندا و شیوه‌های پیچیده تبلیغاتی، سیاه را سفید و باطلِ مطلق را حق جلوه می‌دهند؛ اما متأسفانه بسیاری از دستگاه‌های ما کارهای رسانه‌ای دقیق و هنرمندانه و موضوع جلب‌اعتماد عمومی را دست‌کم گرفته‌اند». ایشان در دیدار اخیر با دولت سیزدهم، بالغ بر چهار یا پنج بار از موضوع ضعف اطلاع‌رسانی و روشنگری شکوه کردند.

در آخر افزود ما اهالی شهرستان اصلاندوز با مسلمانان مراکش و لیبی اظهار همدردی می‌کنیم که ده‌ها هزار نفر از برادران و خواهران مسلمانمان در دو کشور مسلمان با وقوع دو حادثه مهیب سیل و زلزله که مردمانشان جان خود را ازدست‌داده و مجروح شده با مشکلات زیادی روبرو شده‌اند در صورت نیاز آماده کمک‌رسانی به آن عزیزان هستیم.

 

انتهای خبر/ ج

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد