سرویس: اجتماعی
کد خبر: 100124
|
14:21 - 1402/06/26
نسخه چاپی

تا آخر وقت فردا پیش‌بینی شد؛

صدور هشدار سطح زرد هواشناسی در اردبیل

صدور هشدار سطح زرد هواشناسی در اردبیل
اداره کل هواشناسی استان اردبیل ضمن اعلام هشدار سطح زرد به شهروندان توصیه کرد که از اتراق در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌های فصلی و صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

به گزارش سبلان ما، اداره کل هواشناسی استان اردبیل هشدار هواشناسی - سطح زرد شماره 48 را صادر کرد.

 بر اساس این اطلاعیه، وزش تندبادهای موقتی، بارش باران به‌ویژه در مناطق شمالی استان اردبیل و نواحی منتهی به استان گیلان، رگبار و رعدوبرق، کاهش دمای هوا (بین 6 تا 8 درجه سلسیوس)، کاهش دید بر اثر رخداد مه از عصر امروز تا اواخر وقت فردا دور از انتظار نخواهد بود.

 
طبق هشدار هواشناسی - سطح زرد شماره 48، اداره کل هواشناسی استان اردبیل، احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی (در مناطق شمالی و نواحی منتهی به استان گیلان)، احتمال اصابت صاعقه به‌ویژه در ارتفاعات استان، احتمال اختلال در عملیات پروازی فرودگاه‌های استان وجود دارد و براین‌اساس به شهروندان توصیه‌هایی شده است. 
 
 احتیاط در تردد از کنار سازه‌های موقتی و ساختمان‌های نیمه‌کاره، اجتناب از اتراق و تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌های فصلی، احتیاط در تردد جاده‌ها و گردنه‌های کوهستانی استان، اجتناب کوهنوردان از صعود به ارتفاعات، خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع از جمله توصیه‌های اداره کل هواشناسی استان اردبیل است.

منطقه اثر این پدیده هواشناسی در بیله‌سوار، پارس‌آباد، اصلاندوز، گرمی، نمین، اردبیل، خلخال، سرعین، کوثر (فیروزآباد کوثر)، مشکین‌شهر، نیر، اردبیل و فرودگاه خواهد بود.

منبع: هواشناسی استان اردبیل

 انتهای خبر/ ش

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد