سرویس: سیاسی
کد خبر: 100126
|
06:05 - 1402/06/27
نسخه چاپی

عضو هسته مرکزی شورای وحدت اردبیل:

مشارکت حداکثری در گِرو نشاط سیاسی است

مشارکت حداکثری در گِرو نشاط سیاسی است
عضو هسته مرکزی شورای وحدت اردبیل به لزوم تقویت نشاط سیاسی در جامعه اشاره کرد و گفت: برای مشارکت حداکثری در انتخابات باید از هم اکنون نشاط سیاسی در جامعه ایجاد و تقویت شود.

عظیم دشتی در گفتگو باسبلان ما، با بیان اینکه شورای وحدت نماد وحدت وهمدلی در بین نیروهای انقلاب و منادی شور و نشاط سیاسی در جامعه است گفت: این شورا در انتخابات ریاست جمهوری در بیشتر استان‌ها و مرکز کشور مشارکت فعال دارد.

وی از ساماندهی هسته مرکزی و راه‌اندازی شعبات شهرستان‌ها و بخش‌ها در آینده نزدیک خبر داد و گفت: همایش بزرگ استانی  به منظور ساماندهی فعالیت های تشکیلاتی  و ایجاد نشاط سیاسی جهت مشارکت حداکثری در انتخابات به زودی برگزار خواهد شد.

دشتی با بیان اینکه مطالبه‌گری، کمک به دولت در پیشبرد برنامه‌ها است، گفت: شایسته‌گزینی در انتخابات مجلس خبرگان، مجلس شورای اسلامی، شوراهای اسلامی شهر و روستا از جمله اهداف و برنامه های شورای وحدت است که با مشارکت تمامی نیروهای انقلاب صورت خواهد گرفت.

وی افزود: مشارکت و حضور مردم در انتخابات زمانی افزایش می‌یابد که با ارائه چهره جذّابی از حوزه سیاست، شور و نشاط سیاسی در مردم برافروخته شود. 

دشتی به مشکلات اقتصادی پیش‌روی مردم اشاره کرد و گفت: در چنین شرایطی حوزه سیاست نقش بسیار تعیین‌کننده‌ای در خروج از این وضعیت دارد چراکه سیاست در رأس امورات هر جامعه‌ای است و انگیزه و امید مردم به صورت خودآگاه یا ناخودآگاه با نگاه به این حوزه تغییر و تحوّل می‌یابد.

عضو هسته مرکزی شورای وحدت اردبیل گفت:حوزه سیاست را باید به گونه‌ای نمایان کرد که زمینه رغبت، نشاط و امیدواری جامعه به انتخابات را فراهم کند چرا که مقدمه تمایل مردم به حوزه سیاست را اغلب عناصر حسّی و عاطفی تشکیل می‌دهند و محاسبه و تصمیم درباره رأی به کدام جریان سیاسی در مرحله بعدی است.

وی با بیان اینکه شور و نشاط سیاسی و احساس شادکامی در حوزه سیاست، تأثیر بسیار زیادی در احیای فضایل اخلاقی در جامعه دارد گفت:  شادکامی که از لذّت‌های غریزی تفکیک می‌شود، برخاسته از ظهور عقل است و یک سیاست متکی به دوستی و دربردارنده گفتمان و تضارب آرا می‌تواند زمینه ظهور عقل را فراهم کرده، نشاط سیاسی را برانگیزد.

دشتی تصریح کرد: احیا و تقویت فضایل اخلاقی در جامعه ازدیگر کارکردهای نشاط سیاسی در جامعه است.

 

 

انتهای خبر/ ج

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد