سرویس: اجتماعی
کد خبر: 100145
|
05:47 - 1402/06/29
نسخه چاپی

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری اردبیل:

پیشگیری‌های فرهنگی اساس و پایه سایر ابعاد پیشگیری است

پیشگیری‌های فرهنگی اساس و پایه سایر ابعاد پیشگیری است
سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری اردبیل به ابعاد پیشگیری از وقوع جرم اشاره کرد و گفت: پیشگیری‌های فرهنگی اساس و پایه سایر ابعاد پیشگیری است.

جهانگیر جوانمرد در گفتگو باسبلان ما، پیشگیری را اصل مهم در کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه عنوان کرد و گفت: شناسایی خاستگاه‌های جرائم و آسیب‌ها موضوع مهم در اقدامات پیشگیرانه است که انتظار می‌رود پایگاه‌های محلات دراین‌خصوص نقش‌آفرینی بیش‌ازپیش داشته باشند.

وی ابعاد مختلف پیشگیری اعم از وضعی و انتظامی، قضایی و فرهنگی را یادآور شد و گفت: پیشگیری‌های فرهنگی مقدم و اساس و پایه سایر ابعاد پیشگیری است.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری اردبیل  به گشت‌های محله محور رضویون اشاره کرد و گفت: حضور آن‌ها در محلات عاملی اساسی در پیشگیری از جرائم و آسیب‌ها در محلات است.

جوانمرد به‌ضرورت صیانت از حریم امنیت در شاخه‌‌های گوناگون و تکلیف ضابطین دراین‌خصوص اشاره کرد و گفت: تقویت و ارتقای احساس امنیت شهروندان به‌ویژه امنیت فکری و روانی در جامعه اولویت دستگاه قضائی است.

وی به اقدامات اخیر دادستانی مرکز استان اردبیل در برخورد با مُخلِین نظم و امنیت عمومی اشاره کرد و گفت: دستگاه قضایی استان اردبیل برخورد قاطع با متجاوزین به حقوق مردم را در دستور کار خود قرار داده و هیچ اغماضی در این مورد وجود ندارد.

 

انتهای خبر/ ج

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد