سرویس: اجتماعی
کد خبر: 100149
|
07:42 - 1402/06/29
نسخه چاپی

با حضور عضو شورای مرکزی انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان؛

باشگاه خبرنگاران «سبلان ما» راه‌اندازی شد

باشگاه خبرنگاران «سبلان ما» راه‌اندازی شد
باشگاه خبرنگاران «سبلان ما» در راستای ایجاد شبکه گسترده و فراگیر استانی با حضور جوانان علاقه‌مند به عرصه خبر و اطّلاع‌رسانی در اردبیل آغاز به کارکرد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی پایگاه خبری تحلیلی «سبلان ما»، صبح امروز با حضور حسن کربلایی عضو شورای مرکزی انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان، علی نورعلیپور مدیرعامل خانه مطبوعات اردبیل، مهدی حسینی مسئول فضای مجازی بسیج، مصطفی آمون مدیر کانون‌های فرهنگی مساجد استان اردبیل و جمعی از خبرنگاران محلی در دفتر پایگاه خبری تحلیلی «سبلان ما» رسماً آغاز به کارکرد.

رسانه، عرصه نخبگانی است

 عضو شورای مرکزی انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان در مراسم افتتاحیه «باشگاه خبرنگاران سبلان ما» با بیان اینکه رسانه عرصه نخبگانی است، گفت: رسانه نخبه‌پروری را به‌عنوان یکی از غایات خود دنبال می‌کند.

حسن کربلایی با بیان اینکه سواد رسانه‌ای امروزه کلید فهم ماهیت و عملکرد رسانه‌هاست، گفت: نداشتن سواد رسانه‌ای از اهداف دشمنان ملت ایران است تا سناریوی تحمیق مخاطب را پیش برند و اجرا کنند.

این فعال رسانه‌ای تصریح کرد: هر چه جوامع گسترش می‌یابند و پیچیده‌تر می‌شوند؛ ضرورت رسانه‌ها و تکثر آن‌ها و تطبیق با فناوری روز بیش‌تر احساس می‌شود.

کربلایی گفت: رسانه‌ها امروز تعیین‌کننده چگونه اندیشیدن هستند و این ممکن نیست جز به مجهز بودن به سلاح علم و تخصص و داشتن ایده و افق اندیشگی منسجم، روشن و جامع.

 

خبرنگاران در جهاد تبیین ایفای نقش کنند

 مدیرعامل خانه مطبوعات اردبیل نیز در این مراسم از کمبود خبرنگاران توانمند و حرفه‌ای در سطح استان اردبیل انتقاد کرد و گفت: پرورش خبرنگار توانمند و دغدغه‌مند می‌تواند مشکلات رسانه‌های استان را حل کند.

علی نورعلیپور خواستار آموزش مستمر فعالان رسانه‌ای و جوانان علاقه‌مند به خبرنگاری شد و گفت: باید در بین خبرنگاران ایجاد انگیزه کرد تا آن‌ها بتوانند با حضور در این میدان ضمن مطالبه‌گری مشکلات مردم از مسئولان، بصیرت‌افزایی در جامعه، در جهاد تبیین و مقابله با توطئه‌های دشمنان ایفای نقش کنند.

 

اخبار بسیج، امیدآفرین است

برپایه این گزارش، مسئول فضای مجازی بسیج استان اردبیل نیز در این مراسم به جهاد امیدآفرینی در برهه فعلی اشاره کرد و گفت: امیدآفرینی امروز یکی از رسالت‌های رسانه است؛ چرا که دشمنان با انتشار اخبار ناامیدکننده و دروغ درصدد سیاه‌نمایی و القای یاس و ناامیدی در جامعه ما هستند؛ بنابراین خبرنگاران نقش مهمی در جهاد تبیین به‌ویژه روشنگری حقایق دارند.

مهدی حسینی به ظرفیت بسیج در عرصه خبر نیز اشاره کرد و گفت: اخبار بسیج برای دوستداران انقلاب اسلامی نه‌تنها در داخل کشور بلکه در سراسر جهان امیدآفرین و برای دشمنان هراس‌انگیز است.

وی از متولیان «باشگاه خبرنگاران سبلان ما» خواست ضمن شناسایی استعدادهای جوان در حوزه خبرنگاری و تحلیل خبر، با توانمندسازی نیروهای جوان و مستعد در راستای حرفه‌ای شدن گام بردارند.

 

دستاوردهای انقلاب اسلامی جریان‌سازی شود

 

 مدیر کانون‌های فرهنگی مساجد استان اردبیل نیز در این مراسم به بیان اهمیت پرورش خبرنگاران انقلابی پرداخت و گفت: خبرنگاران انقلابی و ارزشی با ایجاد موج امیدآفرینی در کشور می‌توانند با جریان‌سازی دستاوردهای انقلاب اسلامی در جامعه زمینه‌ساز نشاط اجتماعی شوند.

مصطفی آمون به جنگ نرم و رسانه‌ای دشمنان اشاره کرد و گفت: حوزه خبر امروز نیازمند تحلیل اخبار است؛ چرا که خبر درهرحال منتشر می‌شود، ولی آنچه مهم است تبیین و روشنگری پیرامون خبر است تا دشمنان فرصت بهره‌برداری نداشته باشند.

وی با بیان اینکه امروز استان اردبیل نیازمند شبکه‌سازی گسترده در حوزه خبر و تحلیل خبر است، گفت: تنها با تحلیل درست و منطقی در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌توان ضمن جریان‌سازی در جامعه نقشه‌های دشمنان را نیز خنثی کرد.

آمون خواستار آموزش اصولی حرفه خبرنگاری به معنای واقعی در باشگاه خبرنگاران سبلان ما شد و گفت: امروز عرصه خبر در  تولیدات مکتوب خلاصه نشده و مخاطبین توجه ویژه‌ای به تولیدات چندرسانه‌ای دارند؛ بنابراین باشگاه خبرنگاران سبلان ما، در راستای حرفه‌ای شدن و تأمین نیازمندی‌های مخاطبان باید به این سمت حرکت کرده و همگام با رسانه‌های نوین جهان گام بردارد.

 

راه‌اندازی باشگاه خبرنگاران سبلان ما پاسخی است به نیاز مخاطبان

این گزارش می‌افزاید، سردبیر پایگاه خبری تحلیلی «سبلان ما» نیز در این مراسم از علاقه‌مندی جوانان برای فعالیت در حوزه خبر، خبر داد و گفت: راه‌اندازی باشگاه خبرنگاران سبلان ما در راستای پاسخ به نیاز مخاطبان در تأمین اخبار محلی راه‌اندازی شده است.

مهدی جدی با بیان اینکه پایگاه خبری تحلیلی «سبلان ما» پیش‌ازاین از شهروند خبرنگاران از سراسر استان اردبیل بهره‌مند بوده است، گفت: باشگاه خبرنگاران در راستای آموزش اصولی خبرنویسی، تحلیل خبر، نویسندگی و تولیدات چندرسانه‌ای راه‌اندازی شده است.

وی گفت: پایگاه خبری تحلیلی «سبلان ما» با راه‌اندازی باشگاه خبرنگاران درصدد است تا ضمن توانمندسازی جوانان و فعالان رسانه‌ای، با پرورش خبرنگاران حرفه‌ای و تزریق به جامعه رسانه‌ای استان اردبیل به سهم خود در آینده رسانه استان اردبیل ایفای نقش کند.

سردبیر پایگاه خبری تحلیلی «سبلان ما» در پایان سخنان خود از همه متولیان عرصه خبر و اطّلاع‌رسانی همچون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، خانه مطبوعات، فضای مجازی استانداری، سازمان تبلیغات اسلامی و فضای مجازی بسیج و خبرگزاری‌ها خواست این پایگاه خبری را در راستای انجام بهینه این رسالت یاری کنند.

 

انتهای خبر/ج

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد