سرویس: اجتماعی
کد خبر: 100163
|
00:23 - 1402/06/30
نسخه چاپی

رئیس‌کل دادگستری استان اردبیل خبر داد:

راه‌اندازی «پویش جهادی قضات» در زندان‌های اردبیل

راه‌اندازی «پویش جهادی قضات» در زندان‌های اردبیل
رئیس‌کل دادگستری استان اردبیل از راه‌اندازی «پویش جهادی قضات» در زندان‌های اردبیل خبر داد و گفت: در مرحله اول این پویش 180 قاضی از زندان‌های اردبیل بازدید کردند.

حجت‌الاسلام حسین کثیرلو در گفتگو باسبلان ما، از راه‌اندازی پویش جهادی قضات در زندان‌های اردبیل خبر داد و گفت: در راستای اجرای سیاست‌های ابلاغی قوه قضائیه به منظور کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها  ۱۸۰ نفر از مسئولين و قضات استان با حضور در زندان‌های استان اردبیل از نزدیک با مددجویان دیدار و در جریان مسائل و مشکلات زندانیان قرار گرفتند.

وی به رسالت های قوه قضائیه در کاهش جرم اشاره کرد و گفت: بازاجتماعی کردن و توانمندسازی زندانیان نقش مهمی در پیشگیری از تکرار جرم بعد از رهایی از بند دارد.

رئیس‌کل دادگستری استان اردبیل به برکات این پویش اشاره کرد و گفت: حضور قضات در زندان ها و دیدار با زندانیان ضمن دلگرمی به افراد گرفتار در بند، آگاه‌سازی در مورد ارفاقات قانونی، مسائل حقوقی و کاهش مدت زندانی است.

وی با بیان اینکه ارفاقات قانونی شامل مجرمین حرفه‌ای و سابقه‌دار و جرائم سازمان یافته نمی شود گفت: این ارفاقات برای مجرمان جرائم‌غیرعمد و افرادی که بر اثر غفلت دچار جرم شده‌اند تعلق می‌گیرد.

 

انتهای خبر/ ج

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد