سرویس: اجتماعی
کد خبر: 100192
|
11:47 - 1402/07/01
نسخه چاپی

آنچه در زنگ مهر و مقاومت اردبیل گذشت

آنچه در زنگ مهر و مقاومت اردبیل گذشت
استاندار اردبیل به دانش‌آموزان توصیه کرد: در کنار آموزش علم، به یادگیری مهارت‌های زندگی نیز توجه و تمرکز کنند و ۶۰ مهارت مهم زندگی را فراگیرند.

به گزارش سبلان ما، امروز اول مهرماه، آغاز تحصیلی 1402- 1403، زنگ مهر و مقاومت به صورت نمادین در دبیرستان دخترانه لاله اردبیل نواخته شد .

در این آیین استاندار اردبیل خطاب به دانش‌آموزان  گفت: خلق ثروت در دنیای آینده منوط به داشتن علم، ایده و ذهن خلاق است، برای همین است که کشورهای خارجی برای افزایش توانمندی خودشان نخبه‌ها را جذب می‌کنند.

وی افزود:  ۱۲۰ سال است که به فروش نفت و گذران اقتصاد با آن عادت کرده‌ایم،  اما اکنون با توجه به تحریم‌ها فروش نفت چندان برای رفع نیازهای کشور موثر نیست و باید در کنار آن تولید ثروت کنیم و این امر به علم و دانش نیاز دارد.

استاندار اردبیل به دانش‌آموزان توصیه کرد: در کنار آموزش علم، به یادگیری مهارت‌های زندگی نیز توجه و تمرکز کنند و ۶۰ مهارت مهم زندگی را فراگیرند و همچنین آموزش و پرورش استان خواست برای تقویت پایه‌های دهم و یازدهم و برگزاری کلاس‌های تقویت کنکور در استان برنامه‌ریزی کند و هزینه این کارها از استانداری تامین خواهد شد.

عاملی خاطرنشان کرد: در دنیای فعلی تولید ثروت با علم امکان‌پذیر است و اگر به علم توجه نکنیم به کشوری فقیر تبدیل خواهیم شد.

مدیرکل دبیرخانه هیات مرکزی گزینش وزارت آموزش و پرورش هم در جمع دانش‌آموزان گفت: فضای مجازی القاکننده ایران ضعیف است اما ایران واقعی  بسیار قوی است و ما باید ایران قوی را از طریق مدارس به جامعه معرفی کنیم.

سیدحسین داود الموسوی با بیان اینکه راه دستیابی به ایران قوی از مدارس قوی می‌گذرد، تاکید کرد: در سالگرد اتفاقات گذشته و جنگ ترکیبی فعلی هستیم و در فضای مجازی از ایرانی صحبت می‌شود که گویی هر لحظه در حال فروپاشی است.

وی ادامه داد:  طی یک سال اخیر  ایرانی‌ها،بیش از ۲۰ طلای المپیادهای علمی جهان را کسب کرده و این کار بزرگ را شما دانش‌آموزان انجام داده‌اید. ما جزو پنج کشور دارای انرژی هسته‌ای در دنیا هستیم، در حوزه نظامی جزو سه کشور برتر هستیم و وقتی مردم با تمام وجود در فضاهای معنوی مثل اربعین حضور قاطع دارند، بنابراین ایران ما قوی است.

مدیرکل دبیرخانه هیات مرکزی گزینش وزارت آموزش و پرورش به دانش‌آموزان توصیه کرد که خود، خدا، دیگران و طبیعت را خوب بشناسند و افزود: آموزش و پرورش برای برقراری عدالت آموزشی تلاش می‌کند و به همین خاطر از تغییر در کنکور استقبال کردیم تا مناطق محروم نیز از مواهب آن بهره‌مند شوند.

همچنین در این مراسم کلام‌الله صفری ، مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل از آمادگی ۲۶۳ هزار دانش‌آموز ، ۱۸ هزار و ۵۰۰ معلم، سه هزار و ۳۰۰ مدرسه و ۱۲ هزار کلاس درس برای شروع سال تحصیلی جدید در استان خبر داد و پیام وزیر آموزش و پرورش را خواند.

قرائت پیام رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور به‌مناسبت تقارن بازگشایی مدارس با هفته دفاع مقدس، نواخته شدن سرود ملی توسط گروه موزیک سپاه حضرت عباس (ع) استان و سرود دانش‌آموزان از بخش‌های دیگر برنامه زنگ مهر و مقاومت در اردبیل بود.

انتهای خبر/ ش

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد