سرویس: اجتماعی
کد خبر: 100203
|
10:21 - 1402/07/02
نسخه چاپی

مرکز عملیات و هدایت بحران فوریت‌های پزشکی اردبیل خبر داد؛

فوت 2 نگهبان زمین زراعی در آبی بیگلو نمین

فوت 2 نگهبان زمین زراعی در آبی بیگلو نمین
مرکز عملیات و هدایت بحران فوریت‌های پزشکی اردبیل اعلام کرد: 2 نگهبان زمین زراعی در آبی بیگلو نمین به‌دلیل استفاده از زغال برای گرمایش جان خود را از دست دادند.

به گزارش سبلان ما، به نقل از مرکز عملیات و هدایت بحران فوریت‌های پزشکی استان اردبیل روز یکشنبه اعلام کرد: طی تماس با اورژانس به‌دنبال مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن در داخل خانه نگهبانی زمین زراعتی در روستای مرنی از توابع آبی بیگلو شهرستان نمین به‌دلیل استفاده از زغال برای گرمایش، بلافاصله آمبولانس ۱۱۵ به محل حادثه اعزام شد.

این مرکز افزود: متاسفانه در این حادثه ۲ نفر که پدر و پسر بودند ، قبل از رسیدن نیروهای اورژانس فوت کرده بودند.

مرکز عملیات و هدایت بحران فوریت‌های پزشکی استان اردبیل تصریح کرد: علایم و نشانه‌های مسمومیت با گاز مونو اکسیدکربن می‌تواند به اشکال بسیار متفاوت در افراد نمایان شده و در اثر تماس طولانی با این گاز، علائمی مانند سردرد، سرگیجه، افزایش شدید ضربان قلب در ابتدا، ‏وزوز گوش و خواب آلودگی، تهوع، استفراغ، تپش قلب، کاهش سطح هوشیاری، آسیب‌های دائمی به سیستم عصبی، کما و در نهایت مرگ ظاهر شود.

به گزارشایرنا، در روزهای اخیر در پی سرد شدن هوا، استفاده از وسایل گرمایشی در اردبیل آغاز شده و مخاطرات استفاده از این تجهیزات نیز افزایش یافته است.

به‌رغم هشدارهای صادر شده توسط شرکت گاز و مرکز فوریت‌های پزشکی، همه ساله افراد زیادی دچار مسمومیت با گاز مونو اکسید کربن می‌شوند.

کارشناسان استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد، بررسی باز بودن دریچه‌ها و لوله‌های بخاری، فراهم سازی شرایط تهویه هوا در منازل دارای بخاری و نیز نصب بخاری و آبگرمکن در فضایی که امکان انتقال گاز مونو اکسید کربن به هوای بیرون را فراهم کند، از جمله راه‌های پیشگیری از حوادث مربوط به گاز گرفتگی اعلام کرده‌اند.

 

انتهای خبر/ ج

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد