سرویس: فرهنگ و هنر
کد خبر: 100208
|
14:51 - 1402/07/02
نسخه چاپی

مسئول بنیاد مهدی موعود (عج) استان اردبیل:

«اجتماع بزرگ منتظران» در اردبیل برگزار می‌شود

«اجتماع بزرگ منتظران» در اردبیل برگزار می‌شود
مسئول بنیاد مهدی موعود (عج) استان اردبیل به تشریح برنامه های بزرگداست سالروز آغاز امامت امام زمان (عج) اشاره کرد و گفت: «اجتماع بزرگ منتظران» عصر روز دوشنبه در محوطه شهیدگاه اردبیل برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام طاها نجفی نژاد در گفتگو باسبلان ما،  به تشریح برنامه‌های بنیاد مهدی موعود (عج) استان اردبیل در نهم ربیع «بزرگداشت آغاز امامت امام‌زمان (عج) » پرداخت و گفت: اجتماع بزرگ منتظران عصر روز دوشنبه در شهید گاه اردبیل برگزار می‌شود.

وی به برنامه‌های فرهنگی و هنری ویژه نهم ربیع‌الاول اشاره کرد و گفت:  برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی با مشارکت کانون مساجد با عنوان «چرایی، چیستی و چگونگی نهم ربیع»،  اجرای مسابقه ملی «نقش خاتم»، مسابقه حفظ چهل حدیث مهدوی ویژه کودکان و نوجوانان در استان اردبیل برگزار می‌شود.

مسئول بنیاد مهدی موعود (عج) استان اردبیل به لزوم گفتمان‌سازی فرهنگ مهدویت در جوامع علمی همچون حوزه و دانشگاه اشاره کرد و گفت: نشست گفتمان مهدوی و جشن آغاز امامت امام‌زمان (عج) در دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه استان اردبیل برگزار خواهد شد.

وی از برگزاری مراسم عهد سربازی در اردبیل خبر داد و گفت:  برنامه صبحگاه نظامی با عنوان عهد سربازی همراه با پخش دعای عهد در مراکز نظامی برگزار خواهد شد.

نجفی نژاد از  اجرای برنامه عهد یاری در مدارس استان اردبیل خبر داد و گفت: این برنامه با همکاری آموزش‌وپرورش  به‌صورت مشترک در مدارس استان اردبیل برگزار خواهد شد.

وی به اجتماع منتظران در جشن بیعت اشاره کرد و گفت: این جشن بزرگ با مشارکت مؤسسه خادمین گمنام، مصاف و بنیاد مهدی موعود (عج) هم‌زمان با سراسر کشور در اردبیل نیز برگزار خواهد شد.

مسئول بنیاد مهدی موعود (عج) استان اردبیل از برگزاری نشست‌های مهدوی در مساجد استان اردبیل خبر داد و گفت:  مراسم نهم ربیع با قرائت زیارت آل یاسین در امامزادگان (امامزاده سید صدرالدین و امامزاده حليمه خاتون) نیز در قالب طرح سه‌شنبه‌های مهدوی برگزار خواهد شد.

وی به سخنرانی مذهبی باهدف ترویج فرهنگ مهدویت در شبکه استانی اشاره کرد و گفت: علاوه بر تولید و پخش ویژه‌برنامه بزرگداشت نهم ربیع در صداوسیما با حضور کارشناس مهدوی، ویژه‌برنامه‌ای نیز با عنوان سفیران مهدوی نوجوان از صداوسیمای استان اردبیل تولید و پخش خواهد شد.

نجفی نژاد با بیان اینکه نشست‌های بصیرتی مهر مهدوی از آغاز امامت تا هفدهم ربیع هر شب ساعت ۲۰ در آپارات به‌صورت زنده پخش خواهد شد گفت: مسابقه ملی پرسمان مهدوی نیز در حال برگزاری است.

 

 

 انتهای خبر/ ج

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد