سرویس: اجتماعی
کد خبر: 100230
|
09:04 - 1402/07/04
نسخه چاپی

در گفتگو با سبلان‌ما مطرح شد؛

سرنوشت باغ شریعت اردبیل از زبان فرماندار

سرنوشت باغ شریعت اردبیل از زبان فرماندار
فرماندار اردبیل گفت: باغ شریعت اردبیل با کاربری فضای سبز در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

سیدمحمد اعتماد اعجازی در گفتگو با خبرنگار  سبلان ما، در خصوص آخرین وضعیت باغ شریعت اردبیل گفت: باغ شریعت بر اساس برنامه‌ریزی‌هایی که در سال‌های گذشته انجام شده بود مشمول ماده ۹ قانون تملک طرح‌های عمرانی قرار گرفت که بر اساس قانون، تکلیف دستگاه‌های اجرایی به‌خصوص شهرداری این است که با مراجعه به دادگستری کل استان و تأیید کارشناس رسمی دادگستری و با رعایت حق‌وحقوق مالکین یعنی مالک آنجا هر حق و حقوقی دارد از طریق کانون کارشناسان دادگستری، کارشناس تعیین و قیمت‌گذاری قانونی انجام بشود؛ مُر قانون این است که حق‌وحقوق مردم و مالکین به حسابشان یا به‌حساب دادگستری واریز بشود.
 
فرماندار اردبیل تصریح کرد: در مرحله دوم طبق برنامه‌ریزی انجام شده، قرار است باغ شریعتی به‌صورت کامل در اختیار مردم با کاربری فضای سبز قرار بگیرد. 
 اعتماد اعجازی اضافه کرد: آخرین وضعیتی که من اطلاع دارم جهت تأمین بودجه لازم، شهرداری اقدامات لازم را انجام داده و تمهیدات لازم را پیش‌بینی کرده و در حال حاضر در مرحله طی مراحل قانونی و ارجاع به کارشناس رسمی دادگستری است.

 باغ شریعت یا قره‌پاچه یکی از باغ‌های قدیمی به مساحت نزدیک 9 هکتار واقع در حدفاصل میدان بسیج و ارتش، سال‌هاست در پیچ‌وخم مسائل حقوقی گیرکرده و بر روی مردم بسته است؛ حفظ و احیای باغ شریعت مطالبه اصلی شهروندان اردبیلی است؛ این باغ دو روز پیش طعمه حریق شد و نگرانی‌های مردم برای حفظ و احیا این باغ بیشتر از گذشته شده است.

 پیشنهاد تملک باغ شریعت توسط شهرداری اردبیل در یک‌صد و چهلمین جلسه شورای اسلامی شهر اردبیل به تصویب اکثریت اعضای شورای شهر رسید.

 

انتهای خبر/ش

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد