سرویس: اجتماعی
کد خبر: 100243
|
15:47 - 1402/07/05
نسخه چاپی

معاون بنیاد ملی نوجوان:

«تشکل نوآوین» ویژه نوجوانان راه اندازی می‌شود

«تشکل نوآوین» ویژه نوجوانان راه اندازی می‌شود
معاون بنیاد ملی نوجوان از راه‌اندازی «تشکل نوآوین» ویژه نوجوانان خبر داد و گفت: گفتمان‌سازی و اندیشه محوری، تبیین و روایت‌گری، تقویت هنر و رسانه در بین دانش‌آموزان و نیز توانمندسازی آنان در حوزه‌های مورد نظر از مهم‌ترین اهداف این تشکل است.

به گزارش سبلان ما، حجت‌الاسلام آقاجانی معاون بنیاد ملی نوجوان ظهر امروز در جلسه بررسی برنامه‌های استانی بنیاد ملی نوجوان که در سازمان تبلیغات اسلامی اردبیل برگزار شد، گفت: بنیاد ملی نوجوان در تلاش است تا نوجوانان را کنشگران میدان  تربیت کرده تا همچون شهید آوینی در عرصه روایت گری به جهاد تبیین بپردازند.

وی از ایجاد «تشکل نوآوین» ویژه نوجوانان خبر داد و گفت: این تشکل با هدف اجرای 15 رویداد ملی تا پایان سال در مدارس ایجاد می شود و عمده هدف آن ایجاد فضای کنشگری و روایت گری پیشرفت ها و نیز موفقیت های جوانان ایران زمین در زمینه های مختلف علمی، اخلاقی، فرهنگی و اجتماعی است.

 آقاجانی به موضوعات رویدادهای فرهنگی در بنیاد ملی نوجوان اشاره کرد و افزود: تا پایان سال تعداد 15 رویداد فرهنگی در مدارس با موضوعاتی از قبیل «روایت پیشرفت»، «جنگ روایت ها»، «نوجوان تبیین گر» و « جوان و بصیرت افزایی» با فرماندهی نوجوانان مستعد و توانمند اجرا خواهد شد.

 معاون بنیاد ملی نوجوان به نحوه اجرا و نتایج رویداد های فرهنگی مدارس اشاره کرد و افزود: هر رویداد فرهنگی به مدت 3 روز با حضور اساتید مدعو و دانش آموزان دوره های اول و دوم متوسطه مدارس پسرانه در قالب گروه های دانش آموزی اجرا و در طول رویداد طبق موضوع انتخابی آثار رسانه ای از قبیل پادکست، موشن گرافی، فیلم کوتاه، کلیپ و .. با راهنمایی اساتید مجرب در حوزه رسانه و کاین مستر تولید خواهد شد.

وی افزود: آثار برگزیده در رویدادهای فرهنگی توسط بنیاد ملی نوجوان از شبکه های سراسری و نیز فضای مجازی انتشار یافته و صاحبان آثار برتر در دوره های تخصصی و توانمندسازی شرکت کرده و به عنوان فرماندهان جهاد تبیین در مدارس فعالیت خواهند کرد.

آقاجانی از حضور 400 دانش آموز به همت بنیاد ملی نوجوان در پیاده روی اربعین حسینی در کربلای معلی خبر داد و گفت: در تجمع عظیم پیاده روی اربعین حسینی در مسیر نجف به کربلا آثار رسانه ای توسط دانش آموزان شرکت کننده تولید و در قالب 5 مستند فاخر از شبکه های تلوزیونی امید، افق و نیز شبکه شاد و دیگر گروها های فضای به صورت زنده پخش شد.

معاون بنیاد ملی نوجوان به اهداف فعالیت این بنیاد اشاره کرد و افزود: گفتمان سازی و اندیشه محوری، تبیین و رویت گری، تقویت هنر و رسانه در بین دانش آموزان و نیز توانمندسازی آنان در حوزه های مورد نظر از مهم ترین اهداف فعالیت بنیاد ملی نوجوان است  

وی افزود: دانش آموزان می توانند معضلات منطقه و استان خود را شناسایی و با ابزار هنر و رسانه به بیان مطالبات مردم منطقه  و راهکارهای رفع این مشکلات بپردازند.

 

انتهای خبر/ ج

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد