سرویس: اجتماعی
کد خبر: 100276
|
11:28 - 1402/07/09
نسخه چاپی

هشدار هواشناسی استان اردبیل؛

سامانه بارشی و بروز ناپایداری‌های محلی در راه اردبیل است

سامانه بارشی و بروز ناپایداری‌های محلی در راه اردبیل است
اداره کل هواشناسی استان اردبیل در خصوص فعالیت سامانه بارشی و بروز ناپایداری‌های محلی در این استان هشدار سطح زرد شماره ۴۹ صادر کرد.

به گزارش سبلان ما ، به نقل از روابط عمومی هواشناسی استان اردبیل،اداره کل هواشناسی استان اردبیل در خصوص فعالیت سامانه بارشی و بروز ناپایداری‌های محلی در این استان هشدار سطح زرد شماره ۴۹ صادر کرد.

زمان شروع فعالیت این سامانه از عصر امروز (یکشنبه ۹ مهر) و زمان پایان نیز اواخر وقت پنجشنبه (۱۳ مهر) در بیشتر مناطق استان اردبیل به‌ویژه در مناطق شمالی و مرکزی استان خواهد بود.

نوع مخاطره هم وزش تندبادهای موقتی ، بارش باران ، رگبار و رعد و برق و کاهش دمای هوا بین ۶ تا ۸ درجه سلسیوس به‌ویژه از روز سه‌شنبه (۱۱ مهر) پیش‌بینی شده است.

کاهش دید افقی بر اثر رخداد مه ، بارش برف در ارتفاعات استان ، احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی ، احتمال اصابت صاعقه به‌ویژه در ارتفاعات استان و احتمال اختلال در عملیات پروازی فرودگاه‌های استان از آثار این سامانه جوی است.

اجتناب از اطراق و تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌های فصلی ، احتیاط در تردد جاده‌ها و گردنه‌های کوهستانی استان ، اجتناب کوهنوردان از صعود به ارتفاعات ، خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع از توصیه‌های هواشناسی در مدت فعالیت این سامانه جوی است.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد