سرویس: اقتصادی
کد خبر: 100285
|
08:37 - 1402/07/10
نسخه چاپی

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل تشریح کرد؛

جزئیات جریمه میلیاردی 3 قاچاقچی در اردبیل

جزئیات جریمه میلیاردی 3 قاچاقچی در اردبیل
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل جزئیات جریمه میلیاردی سه قاچاقچی در این استان را تشریح کرد.

به گزارش سبلان مابه نقل از تعزیرات حکومتی اردبیل، علی رحیمی‌آذر در خصوص جزئیات جریمه میلیاردی سه قاچاقچی در استان اردبیل طی روزهای اخیر گفت: شعبه اول رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز شهرستان مشگین‌شهر به پرونده قاچاق موتورسیکلت خارجی هوندا ۴۰۰ سی‌سی رسیدگی و باتوجه‌به مدارک موجود در پرونده و ارائه‌نکردن مدارک قانونی، اتهام انتسابی را محرز اعلام کرد.

 وی افزود: این متهم علاوه بر ضبط موتورسیکلت کشف شده به پرداخت ۲ میلیارد و ۱۷۰ میلیون ریال محکوم شد.

 وی ادامه داد: مأموران پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی شهرستان مشگین‌شهر یک دستگاه موتورسیکلت هوندا فاقد پلاک را به ظن قاچاق توقیف و گزارش این تخلف را برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال کردند.

 جریمه تاوان سنگین قاچاقچی سیگار در گرمی

 مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل همچنین گفت: به یک پرونده تخلف قاچاق ۱۰ هزار و ۹۶۰ نخ سیگار به ارزش ۲ میلیارد و ۹۵۵ میلیون ریال در شعبه اول تعزیرات حکومتی شهرستان گرمی رسیدگی شد.

 رحیمی‌آذر افزود: شعبه به دلیل ارائه‌نکردن اسناد گمرکی و نحوه کشف و توقیف کالا، تخلف قاچاق را محرز و متهم را علاوه بر ضبط کالا به پرداخت سه میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم کرد.

 وی تصریح کرد: پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان گرمی پس از کشف محموله سیگار گزارش این تخلف را برای رسیدگی به اداره تعزیرات حکومتی شهرستان گرمی ارسال کرد.

احقاق حق شاکی در تعزیرات حکومتی شهر اردبیل

 مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل از محکومیت بیش از یک میلیاردریالی تلفن همراه فروش متخلف در اردبیل خبر داد و گفت: پرونده تقلب در کسب و صادرنکردن فاکتور تلفن همراه فروش متخلف به ارزش تخلف ۱۰۰ میلیون ریال در شعبه پنجم بدوی تعزیرات حکومتی شهر اردبیل رسیدگی شد.

 رحیمی‌آذر افزود: شعبه با بررسی مدارک و مستندات در پرونده، اتهام انتسابی را محرز اعلام و متهم را علاوه بر پرداخت ۱۰۰ میلیون ریال به‌عنوان جبران خسارت به شاکی به پرداخت مبلغ یک میلیارد و ۲۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد.

 وی بیان کرد: بازرسان سازمان صنعت و معدن و تجارت استان اردبیل با شکایت شخصی با موضوع اتهام تقلب در کسب و صادرنکردن فاکتور پرونده را تشکیل و برای رسیدگی به تعزیرات ارسال کردند.

 وی ادامه داد: سازمان تعزیرات حکومتی به همراه سایر ارگان‌های ذی‌صلاح علاوه بر مبارزه با قاچاق کالاها، بازرسی‌ها و نظارت بر قیمت کالاهای اساسی را در اولویت کاری قرار داده و به‌صورت مداوم هرگونه تخلف احتمالی را رصد و با هرگونه تخلف در حوزه‌های مختلف اقتصادی به‌ویژه کالاهای اساسی و مایحتاج مردمی برخورد قانونی می‌کند.

 وی افزود: سامانه اینترنتی به نشانی Tazirat۱۳۵ به‌صورت شبانه‌روزی آماده دریافت شکایات و گزارش‌های مردمی است.

انتهای خبر/ ش

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد