سرویس: اجتماعی
کد خبر: 100982
|
13:58 - 1402/08/28
نسخه چاپی

جانشین فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) خبر داد:

شرکت 550 گروه جهادی در رزمایش جهادگران فاطمی

شرکت 550 گروه جهادی در رزمایش جهادگران فاطمی
جانشین فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) از شرکت 550 گروه جهادی در رزمایش جهادگران فاطمی خبر داد و گفت: 57 خانه مددجویی و 65 کیلومتر آسفالت جاده روستایی در این رزمایش به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی «سبلان ما»، همایش جهادگران فاطمی سه پیش از ظهر امروز با حضور سردار محمد زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی، سردار غلامحسین محمدی‌اصل فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل و جمعی از گروه‌های جهادی در حسینیه ثارالله اردبیل برگزار شد.

شکر عبدی در این همایش گفت: بسیج سازندگی استان اردبیل متشکل از گروه‌های جهادی و جهادگران پرتلاش نقش مهمی در محرومیت‌زدایی مناطق محروم استان اردبیل ایفا می‌کنند.

جانشین فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) به احداث خانه مددجویی اشاره کرد و گفت: سازمان بسیج سازندگی استان اردبیل با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) در سال جاری با پایان احداث 57 واحد مسکونی در استان اردبیل کار احداث 157 واحد مسکونی دیگر را آغاز کرده است.

وی به جهش تولید نیز اشاره کرد و گفت: بسیج سازندگی استان اردبیل با همکاری متولیان امر با اختصاص 140 میلیارد تومان تسهیلات به یک هزار و 200 نفر برای بیش از دو هزار نفر فرصت شغلی ایجاد کرده است

عبدی به ترویج فرهنگ قرض‌الحسنه در توسعه و سازندگی کشور اشاره کرد و گفت: حمایت و راه‌اندازی 950 صندوق قرض‌الحسنه و 28 تعاونی با اعتبار 127 میلیارد تومان گام‌های بزرگی در مسیر پیشرفت و آبادانی استان اردبیل برداشته است.

وی به تشریح اقدامات عمرانی محرومیت‌زدایی پرداخت و گفت: اقدام به آسفالت‌ریزی 65 کیلومتر محوطه اماکن و حوزها نقش به سزایی در حمل و نقل روستایی ایفا خواهد کرد.

جانشین فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) به بازسازی و نوسازی مدارس نیز اشاره کرد و گفت: سازمان بسیج سازندگی استان اردبیل با همکاری اداره کل آموزش‌وپرورش کار تبدیل و احداث 18 باب مدرسه کانکسی را آغاز کرده است

وی با بیان اینکه تاکنون 60 درصد این پروژه انجام گرفته است گفت: این طرح با اعتباری بالغ بر 15 میلیارد تومان در حال اجرا است.

عبدی به نهضت آب‌رسانی نیز اشاره کرد و گفت: با کمک قرارگاه امام حسن (ع) کار آبرسانی به 390 روستا به پایان رسیده و هم اکنون این روستاها از آب شرب و پایدار بهره‌مند هستند.

وی از مردمی‌بودن به‌عنوان مهم‌ترین ویژگی بسیج نام برد و گفت: با توکل بر خداوند متعال امروز از دو هزار و 400 گروه جهادی ثبت شده در سامانه جهادگران 550 گروه جهادی به استعداد 11 هزار جهادگر در قالب رزمایش جهادگران فاطمی در عرصه‌های مختلف محرومیت‌زدایی در سراسر استان اردبیل نقش‌آفرینی می‌کنند.

جانشین فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) به کمک مؤمنانه نیز اشاره کرد و گفت: سازمان بسیج سازندگی استان اردبیل  امسال علاوه بر توزیع 37 هزار 500 بسته کمک معیشتی به ارزش 37 میلیارد تومان، شش هزار و 500 بسته لوازم‌التحریر به ارزش سه میلیارد تومان  توسط گروه‌های جهادی در مناطق کم‌برخوردار  توزیع کرده است.

 

انتهای خبر/ ج

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد