سرویس: فرهنگ و هنر
کد خبر: 101000
|
08:31 - 1402/08/30
نسخه چاپی

دادستان مشگین‌شهر :

رسانه‌ها حوزه فعالیت خود را مشخص کنند

رسانه‌ها حوزه فعالیت خود را مشخص کنند
دادستان شهرستان مشگین‌شهر نیز بر لزوم تداوم فعالیت رسانه‌ها در چارچوب قانون و عرف جامعه تأکید کرد و گفت: رسانه‌های چشم بینای مردم و نظام جمهوری اسلامی هستند بنابراین باید حقایق و واقعیت‌ها را منتشر کنند و دست به انتشار شایعات نزنند.

به گزارش خبرنگار حوزه فرهنگ پایگاه خبری تحلیلیسبلان ما، شب گذشته نشست توجیهی آموزشی اصحاب رسانه و فعالان مجازی به‌مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی با حضور نونهال دادستان شهرستان مشگین‌شهر در سالن کنفرانس دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.

 رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی مشگین‌شهر ضمن محکومیت جنایات رژیم منحوس و اشغالگر صهیونیستی در نوار غزه گفت: نقش و جایگاه رسانه در هدایت و مدیریت افکار عمومی بسیار حایز اهمیت است چراکه رسانه‌ها می‌توانند در آگاهی بخشی و اطلاع‌رسانی رویدادها و اتفاقات، نظارت بر عملکرد ساختار قدرت، فراهم کردن زمینه‌های مشارکت عمومی در ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی و سیاسی و ایجاد امنیت روانی و اجتماعی آحاد مردم  نقش مهمی را ایفا کنند.

جعفری گفت: فعالان رسانه لازم است با شناخت و مطالعه دقیق قوانین در ارتباط با حوزه رسانه و فضای مجازی توجه ویژه‌ کنند.

دادستان شهرستان مشگین‌شهر نیز بر لزوم تداوم فعالیت رسانه‌ها در چارچوب قانون و عرف جامعه تأکید کرد و گفت: رسانه‌های چشم بینای مردم ونظام جمهوری اسلامی هستند بنابراین باید حقایق و واقعیت‌ها را منتشر کنند و دست به انتشار شایعات نزنند. 

نونهال گفت:متأسفانه شاهد آن بوده‌ایم که برخی از رسانه‌ها در سطح استان عامدانه اقدام به انتشار تعدادی اخبار کذب می‌کنند و بعد از چند دقیقه اقدام به انتشار تکذیبیه آن خبر می‌کنند. اما غافل از آنکه در این فاصله، خبر کذب در سطح وسیع منتشر شده است!   

وی با بیان اینکه رسانه‌ها حوزه فعالیت خود را مشخص کنند گفت: خبرگزاری‌های رسمی و حرفه‌ای نباید لابه‌لای انتشار اخبار رسمی، به انتشار محتوای زرد و خارج از چهارچوب خبر اقدام کنند تا شأن و اعتبار رسانه‌شان در بین مخاطبان حفظ شود.  

  

 انتهای خبر/ ج

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد