سرویس: حوزه و دانشگاه
کد خبر: 101003
|
12:26 - 1402/08/30
نسخه چاپی

همزمان با هفته بسیج؛

همایش جبهه فرهنگی بسیج اساتید در اردبیل برگزار شد

همایش جبهه فرهنگی بسیج اساتید در اردبیل برگزار شد
همایش جبهه فرهنگی بسیج اساتید همزمان با هفته بسیج در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار حوزه  دانشگاه پایگاه خبری تحلیلیسبلان ما، پیش از ظهر امروز همایش جبهه فرهنگی بسیج اساتید استان اردبیل همزمان با سراسر کشور با حضور جهانبخش عطایی معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل، اسماعیل چمنی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی، مرتضی ابراهیمی رئیس بسیج اساتید استان اردبیل و جمعی از محققان، پژوهشگران و اساتید بسیجی دانشگاه‌های اردبیل در سالن بصیرت دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

اسماعیل چمنی به اقدامات بسیج اساتید در گره‌گشایی از مشکلات استان اردبیل اشاره کرد و گفت: در سایه تشکیل بسیج، جنگ هشت ساله به‌خوبی مدیریت شد و به همه دنیا نشان داده شد که با تفکر بسیجی می‌توان در مقابل تمام دنیا ایستاد و دشمنان را زمین‌گیر کرد.

وی با بیان اینکه امروز تفکر بسیجی در کشورهای مختلف به عنوان یک الگو از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مدنظر قرار گرفته است گفت: در سایه تفکر بسیجی است که در کشورهای مختلف از جمله فلسطین، سوریه، لیبی، یمن، لبنان و غیره در مقابل استکبار و رژیم صهیونیستی مقاومت و ایستادگی می‌شود.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: امروز علیرغم تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان، به دنیا نشان دادیم که می‌توانیم با تکیه بر توان داخلی افتخارات ارزشمندی در حوزه تولید علم و فناوری برای کشور کسب کنیم.

وی از تفکر بسیجی به عنوان راهگشای بسیاری از مسائل نام برد و گفت: با تفکر بسیجی و تلاش جامعه دانشگاهی می‌توان مرجعیت علمی را به کشور بازگرداند.

حجت‌الاسلام محمدرضا مصلح نیا بسیجی بودن را لطف پروردگار دانست و گفت: بسیج نماد راهبری در کشور است.

وی با تاکید بر نقش ویژه اساتید بسیجی در جبهه جنگ نرم، گفت: نخبگی تلنبار کردن استعداد، دانایی و مدرک نیست؛ بلکه نخبگی با تفکر بسیجی اتخاذ تصمیم در بزنگاه ها با استفاده از توانایی فردی است.

جهانبخش عطایی با بیان اینکه عزت و عظمت بسیج به دورهم بودن آن است، گفت: فرمانده و محور حرکت و میدان اساتید هستند و اساتید باید جامعه را از لحاظ فکری اداره کنند.

وی با تاکید بر اینکه اساتید دو بال تخصص و تعهد را در دانشجویان پرورش می دهند گفت: بسیج به دنبال هیچ چیزی به جز جامعه سالم نیست.

معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل با بیان اینکه طبق نظر کارشناسان بسیج الگوی موفق برای مقابله با بحران‌های داخلی و خارجی است، ادامه داد: بسیج اساتید به عنوان گل سرسبد اقشار بسیج باید جهت دهنده و حرکت کننده باشد.

 

انتهای خبر/ ج

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد