سرویس: سیاسی
کد خبر: 101192
|
04:57 - 1402/09/16
نسخه چاپی

یادداشت؛

دانشجو امروز، مسئول فردا

دانشجو امروز، مسئول فردا
قشر دانشجو عنصر جوان و مطالبه‌گری است که اگر نقش خود را به درستی ایفا کند و استعدادها و ظرفیت‌های خود را شناخته و تقویت کند، موجب رشد کشور در همه زمینه ها خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی  «سبلان ما»، میلاد صابری دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل در یادداشتی به مناسبت روز دانشجو نوشت: قشر دانشجو عنصر جوان و مطالبه‌گری است که اگر نقش خود را به درستی ایفا کند و استعدادها و ظرفیت‌های خود را  شناخته و تقویت کند، موجب رشد کشور در همه زمینه ها خواهد شد.

شهید بهشتی در تعریفی از دانشجوها می‌گوید: «دانشجو، مؤذن جامعه است و اگر خواب بماند، نماز امت قضا می‌شود.» از این رووظیفه مؤذن بودن برای دانشجو در نظر گرفته شده و دانشجو وظیفه مهمی در جامعه بر عهده  دارد.

16 آذر نشان دهنده این نکته است که دانشجویان ایران اسلامی همواره در طول تاریخ در خط مقدم مبارزه با استکبار بوده و هستند.

قشر دانشجو عنصر جوان و مطالبه‌گری است که اگر نقش خود را به درستی ایفا کند و استعدادها و ظرفیت‌های خود را  شناخته و تقویت کند، موجب رشد کشور در همه زمینه ها خواهد شد.

بیانیه‌ی «گام دوم انقلاب» تجدید مطلعی است خطاب به ملت ایران و به‌ویژه جوانان که به‌مثابه منشوری برای «دومین مرحله‌ی خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی» خواهد بود و «فصل جدید زندگی جمهوری اسلامی» را رقم خواهد زد.

بیانیه گام دوم انقلاب نقشه راهی است که مقام معظم رهبری انرا رسیم نموده است و اولین پیام گام دوم انقلاب اطمینان از آینده و امیدواری نسبت به آن است و جوانان محور اصلی این  بیانیه هستند و حدود41 بار مقام معظم رهبری از واژه جوانان در این بیانیه استفاده‌ کرده است.

هرکس باید در توان خود در راستای اجرای ان نقش ایفا کند که دانشجویان نقش مهمی در این زمینه دارند و در بیان کلی دانشجوی امروز فردای خود را ترسیم میکند و مسئول فردا است و دانشجو باید با کسب علم و تخصص در عرصه تمدن سازی نقش ایفا کند

رسالت دانشجو در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی یک رسالت ویژه و غیرقابل انکار است.

 

 

انتهای خبر/ ج

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد