سرویس: ورزشی
کد خبر: 101848
|
10:59 - 1402/11/10
نسخه چاپی

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش وپرورش استان اردبیل:

راه‌اندازی 52 زمین چمن مصنوعی در اردبیل

راه‌اندازی 52 زمین چمن مصنوعی در اردبیل
معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان اردبیل به تشریح امکانات ورزشی مدارس استان اردبیل پرداخت و گفت: هم‌اکنون 26 زمین چمن ورزشی مصنوعی به بهره‌برداری رسیده و 26 زمین دیگر نیز تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار ورزشی پایگاه خبری تحلیلی«سبلان ما» ، اکبر دهقانی‌نیا پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران به تشریح وضعیت سرانه ورزشی مدارس استان اردبیل پرداخت و گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون 26 زمین چمن مصنوعی در قالب طرح شهیدسلیمانی در مدارس شهرستان اردبیل ایجاد و به بهره‌برداری رسیده است.

وی با بیان اینکه زمین چمن مصنوعی 26 مدرسه دیگر نیز تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید گفت: در تلاش هستیم با تجهیز مدارس به امکانات ورزشی زمینه‌های پویایی مدارس در حوزه ورزش را تقویت کنیم.

معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان اردبیل بر تکمیل زیرساخت‌های ورزشی در مدارس اردبیل تاکید کرد و گفت: طرح ملی پاک با محوریت پایش دانش‌آموزان در حوزه ورزش در حال اجرا است و در این طرح ۵۴ درصد دانش‌آموزان مقطع هدف تحت پوشش قرار گرفتند.

وی در ادامه سخنان خود به تشریح مسابقات دانش‌آموزی پرداخت و گفت: از ابتدای سال تاکنون 100 مسابقه فوتسال ویژه دختران و پسران در سطح مدارس شهرستان اردبیل برگزار شده است که نقش مهمی در شادابی و طراوت دانش‌آموزان در کنار ارتقای سلامت آنها داشته است.

دهقانی‌نیا از همکاری معاونت تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان اردبیل با هیأت‌های ورزشی خبر داد و گفت: در زمینه فوتبال به عنوان فراگیرترین ورزش در بین دانش‌آموزان با هیأت فوتبال استان اردبیل تفاهم‌نامه همکاری منعقد شده و هم اکنون طرح استعدادیابی در آکادمی فوتبال این هیأت ورزشی در حال انجام است.

وی با بیان اینکهه آموزش و پرورش استان اردبیل دارای 735 نیروی تخصصی است گفت: در کنار نیروهای کاربلد و امکانات فراهم شده استان اردبیل آمادگی برگزاری مسابقات ورزشی متنوع و اردوهای اماده‌سازی در سطح ملی دارد.

 معاون تربیت‌بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان اردبیل در پایان سخنان خود به طرح شهید خرازی اشاره کرد و گفت: 22 مجموعه ورزشی برای دانش آموزان کم‌برخوردار آزادسازی شده تا همه دانش‌آموزان از امکانات ورزشی یکسان برخوردار شوند.

 

 

انتهای خبر/ ج

 

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد