سرویس: اقتصادی
کد خبر: 101939
|
13:41 - 1402/11/19
نسخه چاپی

مدیرعامل شرکت ملی کشت و صنعت دامپروری پارس:

۱۰۰ تن بذر به تاجیکستان صادر می‌شود

۱۰۰ تن بذر به تاجیکستان صادر می‌شود
مدیرعامل شرکت ملی کشت و صنعت دامپروری پارس گفت: باتوجه‌به درخواست کشور تاجیکستان، به‌زودی پس از اخذ مجوز گمرکی، ۱۰۰ تن از بذور ذرت تولیدی به این کشور صادر خواهد شد.

حمید صولت در گفتگو با خبرنگار  اقتصادی پایگاه خبری تحلیلی«سبلان ما»،با اشاره به رونمایی از صادرات بذور شرکت ملی پارس به اتحادیه اروپا، بیان داشت: این اقدام گامی مهم و مبارک برای تداوم برنامه صادراتی به کشور تاجیکستان است و باتوجه‌به درخواست این کشور، به‌زودی پس از اخذ مجوز گمرکی، ۱۰۰ تن از بذور ذرت تولیدی شرکت ملی پارس به تاجیکستان صادر می‌شود.

 

 وی اضافه کرد: علاوه بر صادرات بذر به کشور تاجیکستان، مقدمات ارسال اولین محموله ذرت ۷۰۴ تولیدی شرکت ملی پارس به کشور آذربایجان نیز فراهم شده است.

 

 مدیرعامل شرکت ملی کشت و صنعت دامپروری پارس تصریح کرد: تکمیل و بهره‌برداری پروژه مهم واحد تولیدی پارس ۶ و تبدیل ۱۳۸۰ هکتار از اراضی دیم و لم‌یزرع شرکت به کشت آبی و کاشت محصولات راهبُردی همچون ذرت بذری در این اراضی و ایجاد ردیف اشتغال‌زایی و نیز افزایش ظرفیت‌های تولیدی شرکت از جمله اقدامات مهمی است که در طی دو و نیم‌سال اخیر در شرکت ملی پارس انجام شده است.

 
 وی با اشاره به توسعه سطح کاشت باغات به ۱۵۰ هکتار و تداوم طرح کاشت سه نوع درخت زیتون، بادام درختی و صنوبر نیگرا در شرکت ملی کشت و صنعت دامپروری پارس، گفت: تبدیل اراضی دیم شرکت به اراضی آبی، توسعه تولید انواع بذور، تثبیت روند سودآوری شرکت در طی سه سال گذشته و اخذ سند تک‌برگ مشاعی بعد از ۳۶ سال وقفه از جمله اقدامات مهم این شرکت تولیدی است.

صولت تعیین تکلیف هشت هزار تن بذر ذرت و کلزا تولیدی شرکت ملی پارس در طی دو سال گذشته و ساماندهی بازار بذور و تثبیت سهم تولیدی شرکت در تولید بذر ذرت رقم ۷۰۴ در بازار داخلی، ورود به مقوله دانش‌بنیان تولید بذور هیبرید و بومی‌سازی آن از دیگر اقدامات شاخص شرکت در طی ۲/۵ سال اخیر دانست.

 وی با اشاره به تحقق سود ۱۵۰ میلیاردتومانی در ۶ماهه اول سالی مالی ۱۴۰۲، اضافه کرد: ۱۵۰ هکتار برای تولید بذور کلزای زمستانه به‌واسطه سیستم تیپ برای تأمین نیاز صددرصدی بازار داخلی اختصاص‌یافته است و با تکمیل پروژه فاز اول دامپروری، تعداد دام شرکت ملی پارس به ۴ هزار رأس رسیده است.

 انتهای خبر/ ش

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد