سرویس: سیاسی
کد خبر: 101960
|
12:14 - 1402/11/21
نسخه چاپی

مدیرکل جدید دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل:

نرخ بیکاری زنان روند کاهشی دارد

نرخ بیکاری زنان روند کاهشی دارد
مدیرکل جدید دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل گفت: در مقایسه با سال‌های گذشته نرخ مشارکت اقتصادی و اشتغال بانوان روند افزایشی و نرخ بیکاری زنان روند کاهشی دارد.

 افسانه جهانی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی  «سبلان ما»،  با بیان اینکه در مقایسه با سال‌های گذشته نرخ مشارکت اقتصادی و اشتغال بانوان روند افزایشی و نرخ بیکاری زنان روند کاهشی دارد، اظهار داشت: اقدامات خوبی در حوزه بانوان در استان اردبیل انجام شده است.

 وی افزود: اختصاص یک درصد اعتبارات هزینه‌ای دستگاه‌های اجرایی به حوزه بانوان و خانواده، حمایت از ازدواج زوج‌های دهه شصتی ساکن روستا و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر در قالب ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات ازدواج، ۲۰۰ میلیون تومان خرید اقساطی جهیزیه، ۲۰۰ میلیون تومان وام اشتغال در صورت داشتن طرح و اعطای تسهیلات اشتغال به بانوان کارآفرین از طریق انعقاد تفاهم‌نامه با صندوق کارآفرینی امید از جمله اقدامات انجام یافته در حوزه بانوان استان اردبیل است.

 مدیرکل جدید دفتر امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل با اشاره به نقش‌آفرینی قابل‌توجه بانوان در سال‌های پس از انقلاب اسلامی تصریح کرد: باهدف حمایت از بانوان، طرح واگذاری زمین به خانوارهای دارای سه فرزند و بیشتر اجرا می‌شود که این طرح شامل کسانی است که تولد آخرین فرزند آنها بعد از تصویب قانون جوانی جمعیت باشد.

وی با تأکید بر ضرورت حمایت ویژه از زنان سرپرست خانوار، بیان داشت: علاوه بر تأمین اعتبار دوره‌های آموزشی اشتغال‌زایی و توانمندسازی برای زنان سرپرست خانوار از بانوان کارآفرینی که برای زنان سرپرست خانوار اشتغال‌زایی داشته‌اند، مساعدت مالی بلاعوض صورت می‌گیرد.

 جهانی خاطرنشان کرد: باهدف حمایت از مشاغل خانگی بانوانی که تحت حمایت هیچ نهادی نیستند و از طریق انعقاد تفاهم با کمیته امداد امام خمینی (ره)، تسهیلات به آنها پرداخت می‌شود.

 وی با اشاره به احداث خوابگاه دانشجویی متأهلی و افتتاح مرکز ناباروری در شهرستان پارس‌آباد، گفت: این اقدامات بر اساس طرح جوانی جمعیت و نیز در جهت حمایت از مادران در استان اردبیل، انجام می‌شود.

انتهای خبر/ ش

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد