سرویس: اجتماعی
کد خبر: 101995
|
13:09 - 1402/11/23
نسخه چاپی

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اردبیل خبر داد:

انتقال ۴۵۶ خودرو و موتورسیکلت پلاک مخدوش به پارکینگ

انتقال ۴۵۶ خودرو و موتورسیکلت پلاک مخدوش به پارکینگ
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اردبیل گفت: در بازه زمانی ۵۰ روزه تعداد ۴۵۶ دستگاه خودرو و موتورسیکلت پلاک مخدوش برابر مقررات به پارکینگ منتقل شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی  «سبلان ما»،  سید حجت فتاحی به نقل از راهنمایی و رانندگی استان اردبیل سید حجت فتاحی گفت: در پاسخ به مطالبات به حق مردم بزرگوار استان اردبیل، پلیس راهنمایی و رانندگی با مشارکت تمامی یگان‌های انتظامی استان، در تداوم طرح‌های ضربتی، برخورد با خودرو، موتورسیکلت فاقد پلاک و پلاک مخدوش را به مرحله اجرا گذاشته و در بازده زمانی ۵۰ روزه تعداد ۴۵۶ دستگاه خودرو و موتورسیکلت فاقد پلاک، پلاک مخدوش برابر مقررات به پارکینگ منتقل شده است.

 وی افزود: رانندگان خودرو و موتورسیکلت‌سوارانی که به‌صورت تعمدی نسبت به جعل در ارقام پلاک انتظامی می‌کنند، به جهت اقدام مجرمانه ضمن اینکه جهت سیر مراحل قانونی و رسیدگی به مراجع قضایی معرفی می‌شوند. علاوه بر پرداخت خلافی خودروی خود، خلافی خودرویی که پلاکش را جعل کرده باشند را نیز پرداخت خواهند کرد.

 رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اردبیل اظهار کرد: رانندگی با وسایل نقلیه فاقد پلاک زمینه‌ساز وقوع انواع تخلفات و جرم و جنایت بوده و به همین علت پلیس با متخلفان به‌طورجدی و بدون اغماض برخورد می‌کند.

 وی بیان کرد: طبق ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی هرکس ارقام و مشخصات وسایل نقلیه خود را دست‌کاری و تغییر دهد به حبس از ۶ ماه تا یک سال محکوم خواهد شد.

 انتهای  خبر/ ش

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد