سرویس: اجتماعی
کد خبر: 102003
|
00:22 - 1402/11/24
نسخه چاپی

وصیت‌نامه شهید«اشرف آزادی»:

راه ما، راه امام حسين(ع) است

راه ما، راه امام حسين(ع) است
در فرازی از وصیت‌نامه شهید«اشرف آزادی» می‌خوانیم: ما جوانان راهی را كه راه امام حسين(ع) است برگزيديم كه مرگ با عزت بهتر از زندگى با ذلت است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی«سبلان ما»، شهید اشرف آزادی، یکم بهمن 1341 در روستای عسکرخانلو از توابع شهرستان گرمی به دنیا آمد. پدرش عزیز و مادرش ننه خانم نام داشت. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور یافت. نهم مرداد 1362، در مهران توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش خمپار به سر و پا شهید شد. مزار وی در گلزار شهدای آق مزار پارس آباد واقع است. در فرازی از وصیت نامه این شهید عزیز می‌خوانیم:


و لا تحسبن الذين قتلوا فى سبيل الله امواتا"بل احياء عندربهم يرزقون (آل عمران 169)


براى حفظ اسلام بايد از بذل جان و مال هيچ دريغ نكرد. پس ما جوانان راهی را كه راه امام حسين(ع) است برگزيديم كه مرگ با عزت بهتر از زندگى با ذلت است از اين رو به جبهه‌هاى جنگ آمديم تا به چپاولگران غرب و شرق بفهمانيم كه هي چوقت دست اطاعت به طرف آنها دراز نخواهيم كرد البته سعى خواهيم كرد كه با اتكال به قدرت منان خداوند با چنگ و دندان و با مشت آهنين آنها را از خود دور كنيم. تا راه را براى رسيدن به زمين و سرزمين مقدس قدس هموار سازيم.

 

   بلى اى جلادان قرن و زمان بدانيد كه ما هيچ وقت اين ننگ را قبول نخواهيم كرد كه زير سلطه شماها باشيم و شماها نيز به زور سرنيزه‌تان در پى برآوردن منافع مادى خودتان از هيچ ننگ و نفرتى برمردم محروم و مسلمان جهان فروگذار نباشيد. بلكه ما چنين نمى‌كنيم تا آنجايى كه از رگهاى غيور ما خون مى‌جهد و فواره مى‌كند در پى احياء راه الله و اولياءا... و حفظ مكتب اسلام و قرآن خواهيم آمد كه تنها نجات بشريت از زير سلطه استعمارگران قرن يعنى شرق و غرب همين است اى ملتهاى مستضعف جهان برخيزيد و به ريسمان خداوند چنگ بزنيد و پراكنده نشويد كه وقت آن شده است كه ديگر دست اين ابرجنايتكاران تاريخ را از سر ملتهاى مظلوم و محروم بدور سازيم و دست در دست هم داده تا بتوانيم اين ظالمان قرن را به زباله‌دان تاريخ بسپاريم.

 

  همچنانكه مردم ايران جوانمردانه و با اتحاد هم رژيم سلطنتى محمد رضا خانى را به زباله‌دان تاريخ سپردند و اكنون اى ملت مستضعف بر شما و بر ماست كه اين نوكران امريكائى را با اتحاد و هجوم آوردن به جبهه حق عليه باطل تار و ماركرده و نابود سازيم. اى مادر مهربان و گرامى‌تر از جانم سلام مرا بپذير و حلالم كن مبادا در شهادت من گريه كنى چون دشمنان اسلام و قرآن و امام خوشحال مى‌شوند بلكه افتخار كن كه فرزندت به اين مقام والايى رسيده است .


اى پدر ارجمندم ، مرا حلال كن و با بردبارى و شكيبايى از انقلاب اسلامى دفاع كن مبادا در عزاى من گريه كنى چون گريه تو باعث ناراحتى من و روح من در قبر خواهد شد بلكه سعى كن در شهادت من تو خودت به ديگران تبريك بگويى.


اى خواهرم :تو هم حجابت را همچون زينب حفظ كن و زينب‌وار در راه الله قيام كن.


و تو اى برادر: راه خدا بهترين و شيرين‌ترين راه است اميدوارم كه اسلحه از دست افتاده مرا بردارى و در سنگرخونين من باشی و انتقام من و ديگران يعنى ديگر رزمندگان را از آنها بگيرى و راه كربلا را براى امت حزب الهى هموار سازى به اميد همان روز.

 

انتهای خبر/ ج

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد