سرویس: اجتماعی
کد خبر: 102005
|
16:07 - 1402/11/23
نسخه چاپی

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل:

۲ هزار کلاس درس در اردبیل احداث می‌شود

۲ هزار کلاس درس در اردبیل احداث می‌شود
مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل به تشریح وضعیت سرانه فضای آموزشی استان اردبیل پرداخت و گفت: استان اردبیل نیازمند احداث 6 هزار و 800 کلاس درس است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی«سبلان ما»، کلام‌الله صفری بعد از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه به تشریح  وضعیت سرانه فضای آموزشی استان اردبیل پرداخت و گفت: به دلایل مختلف از جمله  گستردگی شهرستان ها و همچنین فرسودگی برخی مدارس تامین فضای آموزشی استان اردبیل در وضعیت قرمز است.

وی سرانه فضای آموزشی در استان اردبیل را ۴.۲ متر مربع  عنوان کرد و گفت: سرانه فضای آموزشی در شهرستان اردبیل کمتر از ۲ متر مربع است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل تامین فضای آموزشی استاندارد را نخستین گام در ارتقای کیفیت آموزشی عنوان کرد و گفت: برای تحقق این امر بسیج همگانی لازم است.

وی از فراهم شدن زمینه‌های احداث ۲ هزار کلاس درس جدید در سطح استان اردبیل خبر داد و گفت: برای این منظور، ۵۰۰ کلاس درس توسط خیرین، ۵۰۰ کلاس درس با ایفای مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها و موسسات و یک هزار کلاس درس جدید نیز با استفاده از منابع ملی و استانی به‌ویژه طرح مولدسازی آموزش و پرورش احداث می‌شود.

صفری گفت: سالانه باید  ۲۸۳ مدرسه ۶ کلاسه در استان اردبیل احداث و در اختیار نظام آموزشی استان قرار گیرد تا سیستم تعلیم و تربیت اردبیل با مشکل فضای آموزشی و تربیتی مواجهه نشود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل از شناسایی ۷۵۰ مدرسه فرسوده در سطح استان اردبیل خبر داد و گفت: هم اکنون ۶۲ هزار دانش‌آموز در در سه هزار و ۶۸۱ کلاس درس مشغول تحصیل هستندو این در حالی است که اغلب واحدهای آموزشی نیازمند بازسازی و تجهیز هستند.

صفری در پایان سخنان خود تحقق عدالت تربیتی و آموزشی را شعار دستگاه تعلیم و تربیت استان اردبیل عنوان کرد و گفت: اقدامات اساسی برای تحقق این امر در حال انجام است.

 

 

انتهای خبر/ ج

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد