سرویس: اجتماعی
کد خبر: 102011
|
12:06 - 1402/11/24
نسخه چاپی

اداره‌کل هواشناسی استان اردبیل :

اردبیل آخر هفته برفی می‌شود

اردبیل آخر هفته برفی می‌شود
اداره‌کل هواشناسی استان اردبیل اعلام کرد: با فعالیت سامانه بارشی و سرد از ظهر جمعه این هفته تا ظهر یکشنبه آتی، بارش برف، کاهش محسوس دمای هوا و تداوم یخبندان در نقاط مختلف استان پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی  «سبلان ما»به نقل از اداره‌کل هواشناسی استان اردبیل در این اطلاعیه‌ای که روز سه‌شنبه در قالب هشدار سطح زرد کشاورزی با شماره ۱۱ انتشار یافت، در توصیف پدیده‌های مورد انتظار آمده است: فعالیت سامانه بارشی و سرد از ظهر جمعه (۲۷ بهمن) تا ظهر یکشنبه (۲۹ بهمن) در قالب بارش برف، کاهش محسوس دمای هوا و تداوم یخبندان در نقاط مختلف استان پیش‌بینی می‌شود.

 همچنین در این اطلاعیه عنوان شده است: احتمال خسارت به سازه‌های گلخانه‌ای و واحدهای دامداری و مرغداری بر اثر بارش برف و کاهش دما و خسارت به ماشین‌آلات و تأسیسات آبیاری کشاورزی بر اثر رخداد یخبندان مورد انتظار است.

 باتوجه‌به این شرایط پیش‌بینی و ذخیره‌سازی سوخت دوم و مدیریت دما و رطوبت در گلخانه‌ها، مرغداری‌ها، دامداری‌ها و سردخانه‌ها، فعال‌سازی سیستم حرارتی و کنترل مستمر آن در گلخانه‌ها در زمان بارش برف و در صورت لزوم برف‌روبی سقف گلخانه‌ها، انتقال ادوات کشاورزی به مکان‌های مناسب و اضافه‌کردن ضدیخ به ماشین‌آلات برای جلوگیری از ایجاد خسارت توصیه شده است.

 در ادامه این اطلاعیه نیز تخلیه پمپ‌های آب برای جلوگیری از یخ‌زدگی؛- تنظیم جیره غذایی مناسب برای دام‌ها و مراقبت از دام‌های آسیب‌پذیر در برابر سرما، تنظیم جیره غذایی و هوادهی استخرهای پرورش ماهی باتوجه‌به احتمال یخ‌زدگی، مدیریت زهکشی باغ‌ها و زمین‌های کشاورزی در هنگام بارندگی، حفاظت از کندوهای زنبورعسل در برابر سرما و یخبندان و خودداری از هرس زودهنگام باغ‌ها به‌ویژه در نقاط سردسیر مورد تأکید قرار گرفته است.

 انتهای خبر/ ش

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد