سرویس: اجتماعی
کد خبر: 102013
|
14:09 - 1402/11/24
نسخه چاپی

مدیرعامل آبفای استان اردبیل:

۹ شهرستان در اردبیل شبکه فاضلاب دارد

۹ شهرستان در اردبیل شبکه فاضلاب دارد
مدیرعامل آبفای استان اردبیل گفت: نزدیک ۵۵درصد جمعیت استان اردبیل تحت پوشش شبکه فاضلاب است و اکنون در ۹ شهر استان تصفیه‌خانه فاضلاب داریم.

علیرضا نعمت‌سلطانی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی  «سبلان ما»، اعلام کرد: نزدیک ۵۵درصد جمعیت استان اردبیل تحت پوشش شبکه فاضلاب است و نزدیک ۱۲۰ میلیون مترمکعب در سال آب تولیدشده داریم.

 وی با اشاره به اینکه اکنون در ۹ شهر استان تصفیه‌خانه فاضلاب داریم، بیان داشت: در همه مراکز شهرستان‌ها، شبکه فاضلاب کار شده است؛ ولی در برخی از آنها از جمله اصلاندوز و یک شهرستان تازه‌تأسیس شده، این شبکه در حال اجرا است و روند کار در حال طی‌شدن است.

 مدیرعامل آبفای استان اردبیل تصریح کرد: شبکه فاضلاب نیمه‌تمام برخی شهرستان‌های استان اردبیل، طرحشان تمام شده و شبکه‌های آنها را به پیمانکار و مشاور تحویل دادیم تا کارشان را شروع کنند.

 وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران برای توسعه پایدار و فراهم‌کردن امکانات رفاهی برای شهروندان، خدمت‌رسانی به مردم از جمله توسعه شبکه آب و فاضلاب را با جدیت دنبال می‌کند، این در حالی است که قبل از انقلاب اسلامی هیچ تصفیه‌خانه‌ای در سطح استان اردبیل در بخش روستایی و شهری وجود نداشت.

 

 نعمت‌سلطانی با اشاره به اقداماتی که در حوزه روستایی انجام شده است، بیان داشت: قبل از انقلاب اصلاً مدیریتی به نام مدیریت آب و فاضلاب روستایی وجود نداشت. آب‌رسانی‌ها و شیرهای برداشت عمومی توسط مردم و خیرین انجام می‌شد، اما اکنون ۸۲درصد جمعیت استان تحت پوشش این نعمت الهی هستند دو در حال حاضر روستاییان ما از امکانات رفاهی برخوردارند .

 

 وی با اشاره به افتتاحیه‌های دهه فجر بیان داشت: خدمت‌رسانی به مردم همچنان ادامه دارد و در دهه فجر امسال، ۱۳ پروژه آبرسانی در استان اردبیل با مبلغی بالغ بر ۲۸۰ میلیارد تومان افتتاح شد.

 مدیرعامل آبفای استان اردبیل گفت: دو گام بزرگ در حوزه آبرسانی با کمک استاندار، برداشته شده است و شاهد اتفاقات خوب در حوزه مجتمع‌های آب‌رسانی در بخش روستایی و مجتمع سبلان و خروسلو خواهیم بود که با این اقدامات آب پایدار نزدیک ۵۰۰ روستا، تأمین خواهد شد.

 وی اضافه کرد: برای مجتمع‌های آب‌رسانی سبلان و خروسلو حجم پیمان بالای یک هزار میلیارد تومان است که از محل اعتبارات ملی و مولدسازی، تأمین اعتبار شده است.

 نعمت‌سلطانی تصریح کرد: با بهره‌برداری از تصفیه‌خانه‌های مجتمع آبرسانی سبلان در مشگین‌شهر و خروسلو در بیله‌سوار، نزدیک ۳۰۰ لیتر در ثانیه آب تولید می‌شود و آب روستاهای بیله‌سوار، اصلاندوز و پارس‌آباد تأمین خواهدشد.

انتهای خبر/ س

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد