سرویس: استانی
کد خبر: 1100
|
18:22 - 1391/08/18
نسخه چاپی

ثمره زیستن در سایه فرهنگ عاشورایی عزت است

ثمره زیستن در سایه فرهنگ عاشورایی عزت است
ثمره و نتیجه زیستن با فرهنگ عاشورایی همراه با عزت و سربلندی است.

به گزارش سبلانه، اکبر نیکزاد صبح امروز در آیین افتتاحیه دهمین اجلاس پیر‌غلامان حسینی در اردبیل اظهار داشت: ملتی که با فرهنگ عاشورایی رشد یابد هرگز در زندگی خود ذلت و خواری را نمی‌پذیرند و در نهایت عظمت و اقتدار به زندگی خود ادامه می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه نتیجه فرهنگ عاشورایی گسترش عدالت، ولایت‌مداری، عشق به انسان‌ها و ظلم نکردن و ظلم نپذیرفتن است، خاطرنشان کرد: ملتی که عاشورا دارد هرگز زیر بار ظلم نمی‌رود و شهادت را بهتر از زندگی ننگین و خوار می‌داند.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه آشنایی و مانوس شدن با فرهنگ عاشورایی مسیر تعالی و ترقی ملت‌ها را باز می‌کند، یادآور شد: عاشورایی ماندن و عاشورایی زیستن روحیه‌ای می‌خواهد که امروز ملت ایران مزین به آن است.

نیکزاد گفت: این ملت بیش از سه دهه است که در برابر تمام قلدر‌ مابان زمان با تکیه بر فرهنگ ولایی و عاشورایی ایستاده است و ذره‌ای نیز از آرمان تعیین شده خود عدول نمی‌کند.

این مسئول تاکید کرد:  اگر تمام ملت‌ها به این فرهنگ بارور تکیه زنند هرگز اهریمنان روزگار نخواهند توانست بر ثروت غنی معنوی، ارزشی و مادی آنها چنگ بیندازند.

قائم مقام اجلاس دهم پیر‌غلامان به ویژگی‌ها و برجستگی‌های دیار اردبیل به عنوان شهر عاشقان حسینی و دلباختگان مکتب ابوالفضل‌العباس (ع) اشاره کرد و بیان داشت: ‌اردبیل سرزمین شیخ صفی‌ها، مقدس‌ اردبیلی‌ها، آیت‌الله‌ مشگینی‌هاست سرزمینی که نوجوان 11 ساله این دیار مرحمت بالازاده در جنگ غوغایی به پا کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، نیکزاد با تشریح نحوه حضور این نوجوان دوران جنگ در جبهه‌های حق علیه باطل ادامه داد: این نوجوان به خدمت مقام معظم رهبری رسیدند و عرضه داشتند که مولایمان دستور بدهید دیگر روضه حضرت قاسم را نخوانند.

وی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب علت این درخواست را از مرحمت پرسیدند که جواب داد آقا و سرورمان امام حسین (ع) به حضرت قاسم اجازه حضور در میدان جنگ دادند، اما به من اجازه حضور در جبهه‌های جنگ نمی‌دهند.

استاندار اردبیل ادامه داد: بالازاده با دست نوشته‌ای از مقام معظم رهبری در جبهه‌های جنگ حاضر شد و در نهایت نیز شربت گوارای شهادت را نوشید.

نیکزاد از اردبیل با عنوان سرزمین سرداران و 3 هزار و 400 شهید یاد کرد و گفت: این دیار در جنگ هشت ساله 37 هزار رزمنده داشته و 11 هزار و 200 جانباز را نیز تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.

این مسئول با بیان اینکه مردم این دیار از دیرباز به قهرمانی و عشق و ارادت ورزیدن به ساحت سید‌الشهدا و حضرت ابوالفضل‌العباس افتخار می‌کنند، گفت: پرچمی که ملت ایران در هویت‌بخشی به انسانیت و بروز و ظهور ارزش‌های انسانی برافراشته در قلب جهان اسلام متبلور است و این ملت با تقدیم 250 هزار شهید والامقام و مفتخر بودن به سرداران ارزشمند هرگز از اهداف خود کوتاه نمی‌آید.

استاندار اردبیل عنوان کرد: همه این شهدا شاگردان ممتاز مدرسه عاشورا هستند و برگزیدگان معلم عشق حضرت عباس (ع) به شمار می‌آیند.

نیکزاد از حضور پیر‌غلامان دربار امام حسین (ع) و دلباختگان عشق حسینی در دهمین اجلاس قدردانی کرد و افزود: امیدواریم در دو روز برگزاری این اجلاس خادمانی خوب برای همه شما باشیم.

وی از اهالی رسانه و خبرگزاری‌ها در انعکاس مطلوب این اخبار رویداد معنوی تشکر و قدردانی کرد و از پرسنل زحمتکش شهرداری، نیروی انتظامی،‌ بسیج و سایر اقشار و مداحان و ذاکران به خاطر برگزاری با عظمت آیین افتتاحیه قدردانی کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، استاندار اردبیل در پایان سخنان خود اذعان داشت: در صف محشر به یقین بخشودگی اهل خلوص و عبودیت وابسته به یک گردش چشم اباعبدالله الحسین (ع) است.

انتهای پیام/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد