سرویس: استانی
کد خبر: 1109
|
18:58 - 1391/08/18
نسخه چاپی

زیبایی‌های اسلام به قلب اروپا رسیده است

زیبایی‌های اسلام به قلب اروپا رسیده است
مبلغ و پژوهشگر دینی از آرژانتین گفت: باوجود حرکت‌های کور آمریکا و استکبار جهانی زیبایی‌های دین اسلام و مکتب اهل بیت به قلب اروپا رسیده است.

به گزارش سبلانه، ادگاردو روبین ظهر امروز در نشست علمی آسیب‌شناسی مداحی در سرعین اظهار داشت: بحث عاشورا و عزاداری در کشورهای غیر اسلامی به سرعت در حال گسترش است به طوری که در اروپا و آمریکای لاتین نسبت به یک دهه گذشته که دین مسیحیت به شدت در حال گسترش بود گرایش به اسلام گسترش یافته به طوری که در شمال آمریکا مسیحیان پروتستان و در مرکز و جنوب آمریکا مسیحیان کاتولیک سکنی گزیده‌اند اسلام با چهره جدید در حال گسترش است.

وی افزود: زیبایی‌های اسلام به سرعت مرزهای اروپا و آمریکا را درنوردیده و به رغم ایجاد محدودیت‌ها برای مسلمانان مهاجرت کرده به این کشورها، گرایش به اسلام و مکتب تشیع در حال گسترش است.

روبین بیان داشت: ازدواج زوج‌های مسلمان در این کشورها رونق گرفته و حتی شاهد ازدواج برخی مسلمانان با مسیحی‌ها هستیم که بعد از ازدواج به دین اسلام مشرف می‌شوند.

این مبلغ و پژوهشگر دینی ادامه داد: برای مسلمانان مهاجر در سال‌های گذشته نه مدرسه و نه مسجدی در کشورهای اروپایی و آمریکایی مهیا شده بود که متاسفانه در جو غیر اسلامی تربیت می‌یافتند و فقط اسم مسلمانی را یدک می‌کشیدند.

وی بیان داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، اسلام با جامعیت و کاملیت به ویژه فرهنگ عاشورایی در مدارس و مساجد ما راه یافت و ما حدود 30 سال است که به عنوان نسل چهارم و پنجم کشورهای اروپایی با امام حسین (ع) آشنا شدیم.

روبین افزود: امروز سه گروه مسلمان در کشورهای اروپایی و امریکایی سکونت دارند که گروهی مسلمانان اصلی مهاجرت کرده، گروه دوم فرزندان و بازماندگان آنها و گروه سوم نیز تازه مسلمانانی هستند که باید سعی شود با فرهنگ اسلامی و عاشورایی بیشتر آشنا شوند.

وی یکی از ضعف‌های آشنا نبودن نسل جدید با فرهنگ عاشورایی را مسلط نبودن مبلغان به زبان انگلیسی و فرانسوی اعلام کرد و گفت: ما شاهد برپایی مجالس عزاداری حسینی هستیم اما به جای طرح مسایل عقلانی و عاطفی شاهد بیان مصایب به زبان عربی یا فارسی هستیم که شنوندگان هیچ آشنایی با آن ندارند.

روبین در پایان اظهار داشت: ما باید کاری بکنیم تا تازه مسلمان‌ها با بعد عاطفی عاشورا و صحنه کربلا آشنا شوند و در سخنرانی‌‌ها و مداحی‌ها با اشعاری از همین مضمون استفاده شود.

انتهای پیام/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد