سرویس: استانی
کد خبر: 1214
|
11:59 - 1391/08/22
نسخه چاپی

فرهنگ عاشورا آزادی‌خواهان را بر مستکبران پیروز می‌کند

فرهنگ عاشورا آزادی‌خواهان را بر مستکبران پیروز می‌کند
امام جمعه اردبیل گفت: توسعه و تعمیق فرهنگ عاشورایی در جهان سبب برتری امت اسلامی بر مستکبران و ظالمان روزگار خواهد شد.

به گزارش سبلانه ، حجت‌الاسلام سید حسن عاملی صبح امروز در همایش مداحان، ذاکران و خادمان بسیجی در سالن ولایت اردبیل اظهار داشت: اتکا به این فرهنگ بشریت را به مرز آمادگی و آزادگی کامل سوق داده است تا آنها با دریافت حقیقت و ماهیت استکبار بکوشند زیر بار ظلم و ستم نروند.

وی با بیان اینکه ما بر خود می‌بالیم که در استان عاشقان حسینی و ابوالفضلی زندگی می‌کنیم، افزود: این اعتقاد پاک سبب ایجاد فضای تربیتی سالم و توسعه یافته در جامعه شده که باید به این امر توجه ویژه داشته باشیم.

عاملی عشق به امام حسین (ع) را در حقیقت عشق به تمام خوبی‌ها و زیبایی‌های عالم اعلام کرد و گفت: این زیبایی‌ها باید در تمام شئون بشری متبلور شود.

این مسئول با تاکید بر ترویج فرهنگ عاشورا در جامعه ابراز داشت: غنی‌ترین معارف ارزشی و تربیتی در سایه این فرهنگ بارور به ما رسیده و خود این می‌تواند الگویی برای حرکت‌ها و افتخارات آینده ما باشد.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود از مداحان و شاعران خواست در مجالس عزاداری از انحراف و غلو پرهیز کنند.

وی بیان کرد: در شرایط کنونی دشمن می‌خواهد در هویت دینی و شیعی ما تغییر ایجاد کند تا بتواند ارزش‌هایی همچون انتظار عاشورا و ولایت را از دست ما بگیرد.

به گزارش فارس، امام جمعه اردبیل گفت: دشمنان به ویژه وهابیت قصد دارند شخصیت امام حسین (ع) را ترور و حیثیت شیعه را لکه‌دار کنند.

این مسئول افزود: احساساتی شدن مداحان و بیانات خرافی آنها بهانه به دست دشمن می‌دهد و باید مراقب باشیم در این مجالس به دنبال مجلس گرمی نرویم.

عاملی ادامه داد: برخی مداحان تنها به مسایل عاطفی در حادثه کربلا توجه دارند که به یقین این همه ماجرا نیست چرا که درس‌های زیادی از واقعه کربلا وجود دارد که بایستی مورد توجه و دقت نظر قرار گیرد.

عاملی متذکر شد: برخی خرافات مانند اینکه هر کس برای امام حسین گریه کند تمام گناهانش بخشیده می‌شود، از تمام محافل به گوش می‌رسد که این سخنان به هیچ وجه درست نیست.

 وی در پایان سخنان خود هرگونه بدعت در دین را مذموم شمرد و با انتقاد از نصب شمایل در هیئت‌های مذهبی این امر را خواسته وهابیت دانست و خواستار پرهیز از این اقدامات شد.

انتهای پیام/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد