سرویس: فرهنگ و هنر
کد خبر: 1232
|
22:34 - 1391/08/22
نسخه چاپی

راهبردهای هفته‌نامه «چشم‌انداز» برای افق اردبیل در 1404

راهبردهای هفته‌نامه «چشم‌انداز» برای افق اردبیل در 1404
هیئت نظارت بر مطبوعات با فعالیت نشریه «چشم‌انداز اردبیل» برای مطالبه‌گری و پیشبرد اهداف و راهبردهای ترسیم شده در توسعه استان در افق 1404 موافقت کرد.

به گزارش سبلانه، هیئت نظارت بر مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه امروز خود با مجوز انتشار 23 نشریه استان اردبیل موافقت کرد که یکی از این نشریات، "چشم‌انداز اردبیل" به صاحب امتیازی و مدیرمسئولی علی‌اکبر روح‌نواز است.

 

وی خاطرنشان کرد: مفتخرم که به پشتوانه افزون بر یک دهه فعالیت حرفه رسانه‌ای در اثرگذارترین رسانه‌های کشور و کسب اعتماد روزنامه‌نگاران محترم برای عضویت در هیئت مدیره انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان، تجربیاتم را در خدمت استان اردبیل که به حق به اتکای ذخایر کم نظیر منابع انسانی و زیرساخت‌های فرهنگی و اقتصادی شایسته رشد و تعالی است در زمینه "رسانه" که آثار و برکات آن قطعاً بیش از هر مولفه دیگری در فرایند پیشرفت است، قرار دهم.

 

صاحب امتیاز و مدیر مسئول «چشم انداز اردبیل» در خصوص اهداف و راهبردهای مدنظر این نشریه اظهار داشت: استان اردبیل به عنوان پایتخت و خاستگاه تشیع جهان، دارا بودن مولفه‌های مهم اقتصادی، ظرفیت‌های بالقوه فراوان در حوزه‌های گردشگری و کشاورزی و بهره‌مندی از جایگاه کم‌نظیر در توسعه ارتباطات بین‌المللی در مقیاس خود قطعاً مأموریت‌هایی در تحقق اهداف سند چشم‌انداز 1404 دارد که می‌بایست این ماموریت‌ها از طریق رسانه‌های محلی عینی‌تر و عملیاتی‌تر شده و بیش از پیش به دغدغه و مطالبه مردم مبدل شود.

 

وی نقش رسانه‌ها در تبیین سند چشم‌انداز و افق 1404 را کلیدی و با اهمیت دانست و افزود: وقتی همه عناصر ذیمدخل در تحقق این هدف بزرگ در مقیاس استانی و محلی وظایف خود را به درستی و مطابق با برنامه و دقیق انجام دهند قطعاً به طریق اولی، هدف ملی هم بی کم وکاست به سرانجام موفقی دست پیدا خواهد کرد.

 

عضو هیئت مدیره و دبیر تشکیلات انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان و صاحب امتیاز «چشم انداز اردبیل» تصریح کرد: نشریه «چشم‌انداز اردبیل» وظیفه دارد مطالبه مکرر، هدفمندی و مطابق با جداول زمانبندی شده و دقیقی از حوزه‌های گوناگون دولتی و خصوصی و عمومی را با مشارکت کارشناسان امر به منظور حصول به نتیجه مدنظر اردبیل در افق 1404 با تاکید بر برنامه محوری مسئولان داشته باشد و در این مسیر بلند و روشن، یاریگر مسئولان و متولیان باشد.

 

روح‌نواز با اشاره به اینکه متاسفانه رسانه‌ها به صورت مقطعی و بدون اولویت با سند چشم‌انداز 20 ساله برخورد می‌کنند افزود: بر این باورم که «چشم‌انداز اردبیل» به اتکای تحریریه مجرب و توانمند، فرهیختگان و دانشگاهیان، کارشناسان و متخصصان امر به سهم خود می‌تواند خلاء موجود را حداقل در مقیاس استانی و محلی پر نماید و راه رسیدن به این مسیر بلند را هموارتر کند.

 

این فعال رسانه‌ای یادآور شد: «چشم انداز اردبیل» با دغدغه حاضر دست همه فرهیختگان و اصحاب قلم در اقصی نقاط دنیا را که دلشان برای تعالی و رشد و پیشرفت استان اردبیل می‌تپد به گرمی می‌فشارد و انتظار دارد این نشریه را در این هدف مهم که تعالی کشورمان ایران عزیز است یاریگر باشند.

 

انتهای پیام/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد