سرویس: استانی
کد خبر: 1308
|
19:04 - 1391/08/24
نسخه چاپی

«اربعین مقتل» به چند زبان دنیا توزیع می‌شود

«اربعین مقتل» به چند زبان دنیا توزیع می‌شود
در آستانه ماه محرم مجموعه معنوی – فرهنگی «اربعین مقتل» (از مدینه تا مدینه) به چندین زبان زنده دنیا توزیع می‌شود.

به گزارش سبلانه تولید‌کننده و پژوهشگر حوزه فرهنگی – مذهبی امروز در گفت‌و گو با خبرنگارفارسدر اردبیل اظهار داشت: «اربعین مقتل» عنوان پروژه فرهنگی با سبقه عاشورایی است که در آن تلاش شده تاریخ شفاهی علل و چیستی قیام اباعبدالله‌الحسین (ع) به روایت نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گرد‌آوری شود.

محمد نادری خاطرنشان کرد: این مجموعه که در قالب سی‌دی عرضه می‌شود ضمن مدنظر قرار دادن اصل امانتداری بر اساس مقاتل معتبر تاریخ شیعی تدوین شده است.

وی یادآور شد: این مجموعه به نحوی تدوین شده تا شنونده بتواند سیر تاریخی قیام امام حسین (ع) را بلا واسطه و با روایت مستقیم حجت‌الاسلام سید حسن عاملی از شخصیت‌های کشوری و استانی دریافت کند.

تولید‌کننده و پژوهشگر حوزه فرهنگی – مذهبی گفت: انتزاج نفس قدسی حجت‌الاسلام سید حسن عاملی با نوای شور‌انگیز سلطان ذاکرین استاد سلیم موذن‌زاده اردبیلی و مراثی شاعر دلسوخته اهل بیت استاد عسگر شاهی اردبیلی جلوه‌ای دو چندان یافته است.

نادری بیان داشت: گرد‌آوری این اثر با زیبایی‌های معنوی دلیلی بر ارزش مضاعف این اثر بی‌بدیل است که امیدواریم بینندگان و شنوندگان آن از آن در آستانه ماه محرم لذت ببرند.

وی تصریح کرد: امیدواریم این اثر مورد عنایت عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت قرار گرفته و اثری ماندگار در تعمیق معارف اهل بیت در قلوب دوستداران آل‌الله باشد.

این پژوهشگر و فعال حوزه فرهنگی – معنوی ادامه داد: یکی دیگر از شاخصه‌های این اثر استفاده از فرهنگ عزاداری فولکلوریک مناطق آذری‌نشین است که زیبایی خاصی به این اثر معنوی بخشیده است.

نادری گفت: به نحوی که بخش عمده‌ای از جلوه‌های صوتی استفاده شده در این اثر توسط گروه‌ها و دستجات عزاداری اردبیل به صورت مستند و گاه استودیویی تولید شده است.

وی در پایان سخنان خود اذعان داشت: این اثر قابلیت توزیع در سطح بین‌المللی نظیر کشورهای ترکیه،‌ جمهوری آذربایجان و روسیه و همچنین ملی در سطح اردبیل، آذربایجان شرقی، غربی، ‌زنجان، گیلان و تهران را دارد.

انتهای پیام/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد