سرویس: استانی
کد خبر: 1356
|
20:35 - 1391/08/25
نسخه چاپی

تربیت 8 هزار حافظ قرآن در اردبیل

تربیت 8 هزار حافظ قرآن در اردبیل
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: در اجرای طرح کشوری هشت هزار حافظ و قاری قرآن کریم در اردبیل تربیت می‌یابند.

به گزارش سبلانه، حجت‌الاسلام وحدت مشهوری‌نظری ظهر امروز در مراسم آغاز به کار فعالیت اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان گرمی اظهار داشت: این طرح به دنبال رهنمودهای مقام معظم رهبری در فراگیری آموزش‌های قرآنی و تربیت نخبگان در این حوزه انجام می‌شود و ما سعی داریم بر اساس این طرح اهداف قرآنی را در جامعه پیاده کنیم.

وی جامعه قرآنی را از هرگونه آلودگی مهذب و پاک دانست و خاطرنشان کرد: اگر نور قرآن در جامعه ما درخششی جاودانه داشته باشد قطعاً بسیاری از ناراستی‌ها و انحرافات از بین خواهد رفت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل یادآور شد: برای آموزش و تربیت 4 هزار قاری و 4 هزار حافظ قرآن در استان تلاش می‌شود.

مشهوری نظری اظهار امیدواری کرد با فعالیت نمایندگی این اداره در گرمی علاوه بر ارائه خدمات به مردم گام بلندی برای احیای موقوفات این شهرستان برداشته شود.

این مسئول بقعه متبرکه امامزاده محمد بن حنفیه در منطقه برزند گرمی را در احیای صنعت گردشگری مذهبی این شهرستان موثر دانست و خواستار توجه و برنامه‌ریزی مسئولان به این امر شد.

به گزارش خبرگزاریفارس، فرماندار شهرستان گرمی هم در این مراسم ایجاد نمایندگی اوقاف و امور خیریه در این شهرستان را در احیا، نظارت و مدیریت موقوفات این منطقه مهم ارزیابی کرد.

محمود علایی زنگیر سنت وقف را در توسعه مساجد و حسینیه‌ها تاثیرگذار دانست و گفت: احیای اموال و زنده نگهداشتن سنت وقف در طول تاریخ در تامین زیرساخت‌های مذهبی مناطق مختلف تاثیرگذار بوده است.

وی تصریح کرد: نمایندگی اوقاف و امور خیریه گرمی در برگزاری مسابقات قرآنی، ساخت مساجد، دستگیری از بیماران خاص و کمک به نیازمندان نقش خود را ایفا خواهد کرد.

 در این مراسم حجت‌الاسلام مهدی فاتحی به عنوان سرپرست نمایندگی اوقاف و امور خیریه گرمی معرفی شد.

انتهای پیام/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد