سرویس: استانی
کد خبر: 1536
|
09:03 - 1391/08/30
نسخه چاپی

مادران به همراه شیرخوارگان یاد علی اصغر را گرامی می‌دارند

مادران به همراه شیرخوارگان یاد علی اصغر را گرامی می‌دارند
در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی و همنوا با شهید شش ماهه دشت کربلا در قالب همایش شیرخوارگان حسینی مادران اردبیلی به همراه فرزندانشان با این شهید شش ماهه هم‌نوا می‌شوند.

به گزارش سبلانه، مسئول امور فرهنگی بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل صبح امروز در نشست با برگزار‌کنندگان همایش شیرخوارگان حسینی در اردبیل اظهار داشت: این همایش همراه با سایر مناطق کشور روز جمعه در سالن ورزشی 6 هزار نفری رضازاده اردبیل برگزار می‌شود.

سارا حقی با بیان اینکه در این همایش به یاد شهید شش ماهه دشت نینوا حضرت علی اصغر (ع) خانواده‌ها به ویژه مادران به همراه فرزندان خردسال‌شان حضور می‌یابند، افزود: به این منظور ثبت نام در مراسم انجام می‌شود و قرار است این برنامه صبح روز جمعه سوم آذر ماه در سالن ورزشی رضازاده اردبیل برگزار شود.

وی بیان داشت: در این مراسم همچون سال‌های گذشته جمع کثیری از بانوان به همراه فرزندان شیرخواره حضور می‌یابند و سعی می‌شود در این آیین باشکوه از مداحان و شاعران حسینی نیز استفاده شود تا به همراه هیئت‌های مذهبی بانوان از مناطق مختلف اردبیل عرض ارادتی به حضرت باب‌الحوائج حضرت علی اصغر کنیم.

حقی در ادامه ابراز داشت: هیئت‌های مذهبی بانوان با پوشاندن لباس‌های سبز و سربندهایی با عنوان علی اصغر به یاد ناله‌های مادر سوگوار حضرت علی اصغر اشک ماتم ریخته و عزاداری می‌کنند.

این مسئول از طفلان شش ماهه به عنوان پیام‌آوران کوچک کاروان عشق و ارادت به مظهر مولا و سرور شهیدان یاد کرد و افزود: عشق به سید الشهدا و اولاد و اصحاب امام در دل شیر زنان و مادران این سرزمین به گونه‌ای متبلور شده که آنها دیگر تاب ماندن در خانه‌هایشان را ندارند و سعی می کنند در این نوای عاشقانه با مادر علی اصغر هم نوا شوند.

مسئول امور فرهنگی بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل با بیان اینکه مکتب امام حسین (ع) مکتب عاشقانه و عزت مندانه زیستن برای همه است، گفت: اگر امام حسین (ع) در کربلا فرزند شیرخوار خود را به میدان آورد، خواست به همه دنیا نشان دهد که می‌توان در زیر بیرق اسلام و ارزش‌های آن از همه چیز گذشت.

وی با یادآوری اینکه امروز این مکتب ارزشی فراگیر شده و مبانی آن دنیا را به تلاطم حقیقی کشانده است، افزود: خلق حماسه بی‌نظیر امام حسین در دشت نینوا برای مسلمانان و حتی غیر مسلمانان شکوهی از عزت و صلابت را به ارمغان آورده که به یقین کودکان و زنان ما نیز می‌توانند از این مکتب درس‌هایی جاودانه بیاموزند.

به گزارش خبرگزاریفارس، مسئول امور فرهنگی بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل در پایان سخنان خود همه بانوان را به الگوگیری از ام‌المصائب فراخواند و اظهار داشت: در همایش شیرخوارگان مادران نیز به همراه فرزندان‌شان در سوگ امام آزادگان اشک ماتم ریخته و بار دیگر همنوا با شهدای کربلا به محضر ائمه اطهار عرض ارادت می‌کنند.

انتهای پیام/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد