سرویس: اجتماعی
کد خبر: 164
|
13:55 - 1391/07/23
نسخه چاپی

قطع اینترنت دلایل دیگری دارد

قطع اینترنت دلایل دیگری دارد
مدیر عامل شرکت زیر ساخت خاطر نشان کرد: در چند ماه گذشته کاهش سرعت اینترنت به دلیل قطع شدن اینترنت یا مشکلات فنی نداشته‌ایم. کاهش سرعت ممکن است دلایل دیگری داشته باشد ولی به دلیل فنی اینترنت نبوده است. ما به محض اینکه در مسیری قطعی داشته باشیم ظرفیت را از مسیر دیگر افزایش می‌دهیم.محمود خسروی مدیر عامل شرکت زیر ساخت در گفت و گو با خبرنگار ایلنا با اشاره به افزایش مسیرهای اینترنتی به کشور گفت: شرکت ارتباطات زیرساخت با تدابیری که اندیشیده  در تلاش است از طریق افزایش درگاه های بین الملل، ضریب اطمینان و امنیت مسیر های بین المللی را افزایش دهذ.
وی ادامه داد:  اخیراً با شرکت GBI قراردادی بستیم که یک درگاه بین الملل جدید در بوشهر را راه اندازی شود این درگاه به کابلهای بین المللی از جملهSMW4 و SMW3، فالکون و دیگر شبکه های بین المللی متصل است،  از سوی دیگر به درگاه بین الملل چابهار هم راه اندازی شد  که  این درگاه به شبکه فالکون و همچنین کابلهای بین المللی که به این شبکه متصلند، وصل می شود.

خسروی درخصوص افزایش در گاه های بین الملل در مسیر شمال کشور  گفت: همزمان تفاهم نامه ای باشرکت روس تلکوم امضاء کردیم،بر اساس این تفاهم نامه ظرفیت تجهیزات درگاه بین الملل در مرز ایران با ارمنستان و آذربایجان افزایش می یابدکه در
این شرایط ما از طریق درگاه بین الملل بین ایران، آذربایجان و ارمنستان علاوه برتامین پهنای باند اینترنت کشورمان، امکان ترانزیت و فروش پهنای باند به کشورهای همسایه را نیز خواهیم داشت با این تفاهم نامه ظرفیت این دو درگاه بیش ازدوبرابر  ظرفیت کنونی افزایش می یابد. این پروژه به زودی بهره برداری می رسد.

مدیر عامل شرکت زیر ساخت تاکید کرد: با افزایش تعداد مسیرهای اینترنتی به کشور از این پس قطعی اینترنت آن هم از سوی شرکت زیر ساخت نخواهیم داشت و مشکلات فنی نیز در این حوزه پیش نمی آید.

مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت یادآور شد: در شرایطی که هنوز شبکه اصلی ترانزیت ما راه اندازی نشده، ظرفیت‌های موجود حدود پنج برابر افزایش یافته و کشور که زمانی 23 خط STM1 داشت اکنون صاحب بیش از 110 خط STM1 شده و با این شرایط تبدیل شدن به هاب ترانزیت منطقه دور از دسترس نخواهد بود.

حسروی در پاسخ به خبرنگار ما در خصوص کندی سرعت اینترنت در چند وقت اخیر گفت: کندی سرعت اینترنت اصلا از مسایل زیر ساختی و فنی نیست و دلایل دیگر دارد.

مدیر عامل شرکت زیر ساخت خاطر نشان کرد: در چند ماه گذشته کاهش سرعت اینترنت به دلیل قطع شدن اینترنت یا مشکلات فنی نداشته‌ایم. کاهش سرعت ممکن است دلایل دیگری داشته باشد ولی به دلیل فنی اینترنت نبوده است. ما به محض اینکه در مسیری قطعی داشته باشیم ظرفیت را از مسیر دیگر افزایش می‌دهیم.

وی افزود: نکته‌ای هم که لازم است به آن اشاره کنم، این است که زیرساخت اصلا دخالتی در سیاست‌گزاری در کمیت و کیفیت محدود سازی سرعت اینترنت ندارد.
پایان پیام

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد