سرویس: دفاع و امنیت
کد خبر: 168
|
14:33 - 1391/07/23
نسخه چاپی

«حازم»؛ جدیدترین پهپاد پدافندی ایران با قابلیت بمباران هوایی

«حازم»؛ جدیدترین پهپاد پدافندی ایران با قابلیت بمباران هوایی
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) با تشریح جزئیات جدیدترین پهپاد پدافندی کشور گفت: این پهپاد با قابیلت پرواز برد بلند می‌تواند برای بمباران اهداف نیز بکار گرفته شود.

امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) در گفتگو با خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس،‌ با اشاره به توانمندی‌های روزافزون صنعت دفاعی در طراحی و ساخت پهپاد (پرنده‌های هدایت‌پذیر از دور) از بکارگیری جدیدترین پهپاد پدافندی کشور با نام «حازم» در ماموریت‌های متناسب پدافند هوایی خبر داد.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) ادامه داد: پهپاد «حازم» در 3 مدل برد کوتاه، متوسط و بلند به صورت یک لایه پنهانی برای قرارگاه پدافند هوایی توسط مجموعه قرب قرارگاه و متخصصین پدافند هوایی، طراحی شد.

وی تاکید کرد: از این پهپاد هم در بحث هدف، هم شناسایی و اگر نیاز باشد به عنوان محمول هوایی استفاده می‌شود.

اسماعیلی ادامه داد: این به معنی آن است که «حازم» هم می‌تواند به عنوان هدف برای سامانه‌های توپخانه‌ای و موشکی ما قرار بگیرد و هم می‌توانیم در ماموریت‌های شناسایی از آن بهره ببریم.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء(ص) در خصوص نحوه انجام ماموریت این پهپاد نیز اظهار داشت: معمولا ما روی پهپاد «حازم» موشک نصب نمی‌کنیم، اما اگر نیاز باشد محموله‌های انفجاری بر روی آن نصب خواهیم کرد.
 «حازم» به معنای استفاده از خواب و غفلت دشمن برای حمله به آنها است.

این در حالیست که امروزه پهپادهای ایرانی با آمادگی کامل در رصد مناطق مختلفی مانند حوزه خلیج فارس، تمامی تحرکات دشمن در منطقه را زیر نظر دارند.

انتهای پیام/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد