سرویس: اجتماعی
کد خبر: 230
|
09:17 - 1391/07/25
نسخه چاپی

ضرب و جرح در تهران دستگیری در قم پایان داستان مرد شیشه‌ای

ضرب و جرح در تهران دستگیری در قم پایان داستان مرد شیشه‌ای
مرد شیشه‌ای که پس از مجروح کردن ۱۱ نفر از شهروندان و قتل یک نفر در خیابان مدنی تهران به شهر قم فرار کرده بود دستگیر شد.

به گزارش سبلانه به نقل از فارس، پیش از ظهر روز گذشته مأموران مرکز فوریتهای پلیسی 110 ترهان بزرگ از وقوع یک حادثه هولناک با خبر شدند.

اطلاعات اولیه مأموران حکایت از آن داشت که مردی در اقدامی جنون آمیز در حوالی خیابان شهید مدنی تهران اقدام به ضرب و جرح 12 نفر از شهروندان کرده است.

مرد شیشه‌ای در 5 دقیقه 11 نفر را مجروح کرد و یک نفر را کشت

عزت الله عزتی سرکلانتر چهارم فرماندهی انتظامی تهران بزرگ گفت: در ساعت 11:36 فردی که بنا بر اظهارات مردم، مصرف کننده مخدر شیشه بوده است با در دست داشتن یک قبضه نیمچه قمه عالم وقوع این حادثه بوده است.

وی در تشریح جزئیات وقوع حادثه مدعی شد این فرد در کمتر از 5 دقیقه و به فاصله 700 متر به طرز جنون آمیزی 12 نفر از شهروندان شامل 4 زن و 8 مرد را مجروح و بلافاصله متواری شد که متاسفانه یک نفر از مجروحان فوت کرده است.

عزتی افزود:‌ به دنبال تماس شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی 110،‌ماموران ظرف مدت 5 دقیقه در محل حاضر و ضمن هماهنگی با اورژانس جهت انتقال مجروحان به بیمارستان امام حسین (ع) اقدام ضربتی خود را برای دستگیری این ضارب آغاز کردند.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: ‌فرد ضارب شناسایی شده و تلاش‌ها جهت دستگیری وی ادامه دارد ضمن اینکه در تحقیقات انجام شده توسط پلیس انگیزه فرد مشخص نشده است که اطلاعات تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد.

صدور دستور قضایی برای بازداشت متهم فراری/وخامت حال 3مجروح

بازپرس ویژه قتل تهران هم از صدور دستور قضایی برای بازداشت متهم فراری حادثه خیابان مدنی خبر داد و حال 3 نفر از مجروحان این حادثه را وخیم قلمداد کرد.

شهریاری بازپرس ویژه قتل تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوادث فارس با اعلام این مطلب افزود: دستورات لازم برای شناسایی متهم فراری صادر شده است.

وی گفت: همچنین بهضابطان قضایی گفته شده تا با مراجعه به بیمارستان وضعیت وقوع این حادثه را بررسی کنند.

بازپرس ویژه قتل تهران تصریح کرد: یکی از مجروحان حادثه به قتل رسید و حال 3 نفر دیگر از مجروحان به شدت وخیم گزارش شده است.

ترس و رعب در دل ساکنان خیابان مدنی

با توجه به وقوع این حادثه تعدادی از شهروندان در تماس با خبرگزاری فارس در تشریح وقوع حادثه عنوان کردند که این حادثه موجب ترس ساکنان این محله شده است.

یکی از شهروندان که مرد 47 ساله‌ای بود مدعی شد نگران عبور و مرور اعضای خانواده‌ام هستم و می ترسم مبادا این اتفاق برای آنها نیز بیافتد.

همچنین زن میانسالی نیز در تماس با خبرگزاری فارس عنوان کرد: از پلیس می‌خواهیم آرامش را به این محله برگرداند و اجازه ندهد اراذل و اوباش دست به چنین کارهایی بزنند.

9 مجروح حادثه خیابان مدنی با 5 دستگاه آمبولانس به بیمارستان منتقل شدند

برخلاف نظر سرکلانتر چهارم فرماندهی انتظامی تهران بزرگ مبنی بر زخمی شدن 11 نفر از شهروندان مدیر روابط عمومی اورژانس تهران گفت:9 مجروح حادثه خیابان مدنی با 5 دستگاه آمبولانسبه بیمارستان منتقل شدند.

عباسی مدیر روابط عمومی اورژانس تهران در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس درباره حادثه در خیابان مدنی گفت:در ساعت 10:41 صبح این حادثه به مرکز پیام اورژانس تهران اطلاع داده شد.

وی افزود: در سریعترین زمان ممکن 5 دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شدند و 9 نفر از مجروحان را به بیمارستان امام حسین(ع) منتقل کردند.

مدیر روابط عمومی اورژانس تهران درباره ترکیب جنسی مجروحان این حادثه گفت: 6 مرد و 3 زن در این حادثه مجروح شدند.

عباسی درباره اینکه گفته می‌شود یکی از مجروحان فوت کرده و حال 3 نفر دیگر وخیم است گفت: بنده درباره فوت مجروحان اطلاعی ندارم زیرا وظیفه اورژانس رساندن مصدومان به بیمارستان است.

بهبود وضعیت خطرناک یکی از مجروحان

این در حالی است که شهریاری بازپرس ویژه قتل تهران در گفت‌وگو با فارس خاطرنشان کرد: در تماس تلفنی با پزشک بیمارستان مشخص شدوضعیت وخیم یکی از مجروحان بهبود یافته و خطر برطرف شدهاست.

ضارب شهروندان در خیابان مدنی دستگیر شد

پیگیری های خبرنگار فارس برای مشخص شدن وضعیت متهم فراری این حادثه ادامه داشت تا اینکه متهم فراری حوالی ساعت 21 در شهر قم دستگیر شد.

پایگاه اطلاع رسانی دادستانی تهران با انتشار خبر دستگیری این متهم عنوان کرد متهم که حسین نام دارد و 23 ساله و بیکار است، در خیابان شهید مدنی تهران در اقدامی جنون‌آمیز، 12 شهروند تهرانی را با استفاده از چاقو مورد حمله قرار داده و آنها را مجروح کرده بود.

متاسفانه در این حادثهیکی از مجروحان جان خود را از دست دادو متهم نیز پس از ارتکاب جرم از محل متواری شد.

پس از وقوع این حادثه با دستور بازپرس ویژه قتل و تلاش ماموران نیروی انتظامی، متهم ساعاتی پیش با صدور نیابت قضایی در شهرستان قم دستگیر و بازداشت شد.

تحقیقات از نامبرده آغاز شده و به دستور دادستان تهران مقرر شده است پرونده وی در اسرع وقت با تکمیل تحقیقات جهت رسیدگی به دادگاه ارسال شود.

توقع از دستگاه قضا برای رسیدگی سریع به اینگونه جرائم

یادآوری حوادث تلخی از این دست اتفاقات نظیر حادثه میدان کاج، پل مدیریت و سرقت مسلحانه از یک شهروند در خیابان امیرکبیر سرعت و قاطعیت دستگاه قضایی را در برخورد با اراذل و برهم زنندگان آرامش مردم به یاد می‌آورد.

خواست شهروندان نیز همین است که دستگاه قضایی این بار نیز با سرعت و قاطعیت به این پرونده رسیدگی کرده تا باعث ایجاد آرامش در بین شهروندان و همچنین بازدارندگی در میان مجرمان احتمالی شود.

انتهای پیام/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد