سرویس: استانی
کد خبر: 2502
|
18:23 - 1391/09/26
نسخه چاپی

بیمارستان علوی اردبیل مرکز درمانی جامع زنان می شود

بیمارستان علوی اردبیل مرکز درمانی جامع زنان می شود
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: بیمارستان علوی اردبیل به عنوان یکی از مراکز درمانی مهم زنان و زایمان در این استان بزودی به بیمارستان جامع زنان تبدیل خواهد شد.
 

به گزارش سبلانه، فرهاد پور فرضی بعد از ظهر یکشنبه در حاشیه بررسی روند توسعه مراکز درمانی استان در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: اعتبار لازم برای اصلاح چهار اطاق عمل جراحی در بیمارستان زنان و زایمان علوی اخذ شده و مراحل تکمیلی را طی می کند.

وی افزود: با راه اندازی اطاقهای عمل جراحی بار ترافیکی جراحی و نوبت دهی مرتفع شده و در آینده بیمارستان علوی به عنوان بیمارستان جامع زنان در نظر گرفته خواهد شد.

به گفته رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان هم اکنون طرح زایمان بی درد در این بیمارستان در حال انجام است که تاثیر قابل توجهی در کاهش عملهای جراحی سزارین برای زنان خواهد داشت.

اجرای طرح غربالگری سرطان سینه در اردبیل

وی همچنین در خصوص طرح غربالگری سرطان سینه اضافه کرد: سرطان سینه جزو شایع ترین سرطانها در بین زنان است که در سطح استان نیز بعد از سرطانهای گوارشی بیشترین میزان بروز در بین زنان را ایجاد کرده است.

پورفرضی با بیان اینکه شیوع این سرطان بیشتر در فاصله سنی 40 الی 69 سالگی است، متذکر شد: بر اساس دستور العمل کشوری این برنامه در مرحله اول در 10 دانشگاه به اجرا در خواهد آمد.

این مسئول افزود: اجرای طرح غربالگری سرطان سینه مستلزم تامین تجهیزات است که به محض تهیه اجرا خواهد شد.

به گفته پورفرضی در اجرای این طرح نیروهای تخصصی شامل پاتولوژیستها، رادیولوژیستها، متخصصان سرطان سینه و متخصصان جراحی مشارکت خواهند کرد.

جذب 45 نفر هیئت عملی در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان همچنین اخذ مجوز به منظور جذب 45 نفر اعضای هیئت علمی در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل را یادآور شد و افزود: با جذب این تعداد نیرو قدمهای موثری در مباحث آموزشی و تامین نیروهای متخصص مراکز آموزشی و درمانی استان برداشته خواهد شد.

وی تاکید کرد: با جذب این تعداد نیاز دانشگاه به نیروهای انسانی به صورت جامع رفع خواهد شد. 

 

منبع:مهر

انتهای پیام/

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد