سرویس: استانی
کد خبر: 2601
|
09:54 - 1391/09/28
نسخه چاپی

زایمانی که لحظه غفلت سبب پشیمانی می‌شد

زایمانی که لحظه غفلت سبب پشیمانی می‌شد
رئیس پایگاه جمعیت هلال‌احمر قره‌آغاج گرمی گفت: لحظه‌ای غفلت و کوتاهی در اعزام زن حامله به بیمارستان سبب پشیمانی ابدی می‌شد که سعی کردیم خود را به موقع به محل رسانده و زن حامله را به بیمارستان انتقال دهیم.
به گرارش سبلانه،علیرضا صداقت در گفت‌وگو بافارسو در تشریح امدادرسانی به زن حامله در انتقال به بیمارستان ولایت گرمی در برف و کولاک اظهار داشت: ما به محض اطلاع با وجود سختی راه و اینکه اورژانس 115 در دسترس نبوده به سرعت نیروهای پرتوان امداد و نجات به روستای یل‌سویی انگوت اعزام شدند تا زن بارداری را که در وضعیت وخیمی به سر می‌برد به بیمارستان منتقل کنند.

این راننده در روایت حرکت انسان دوستانه و فداکارانه امدادگران جمعیت هلال‌احمر پایگاه قره‌آغاج در نجات دادن یک زن و کودک تصریح کرد: به دلیل برف و کولاک بعد از 40 دقیقه آن هم به واسطه مجهز بودن خودرو به تجهیزات کامل ایمنی در محل حاضر شدیم و با هماهنگی یک ماما که در شبکه بهداشت انگوت فعالیت می‌کرد زن درد کشیده را به طرف بیمارستان گرمی حرکت دادیم و در چندین نوبت اقدام به بازگشایی مسیر کردیم تا خودرو در موعد مقرر خود را به بیمارستان برساند.

وی به نامساعد بودن شرایط جوی و عدم دسترسی به فوریت‌های پزشکی اشاره کرد و افزود: پیش از این نیز چنین تجربه‌ای را داشتیم اما در این ماجرا زن باردار به قدری وضعش وخیم بود که دعا می‌کردیم اتفاق ناگواری رخ ندهد و زایمان کم خطری را شاهد باشیم.

صداقت خاطر نشان کرد: با انتقال این زن به بیمارستان ولایت گرمی حس فوق‌العاده‌ای داشتیم که جان دو نفر را در برف و کولاک شدید و اوضاع نامساعد شرایط جوی نجات دادیم که شایسته است از خدمات همکاران و پرسنل زحمتکش این مجموعه قدردانی داشته باشیم.

زن 35 ساله روستای یل‌سویی انگوت که کودک خود را سالم به دنیا آورده از وضعیت عمومی مناسبی برخوردار است و حال کودک نیز مطلوب اعلام شده است.

انتهای پیام/6

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد