سرویس: ورزشی
کد خبر: 2768
|
21:17 - 1391/09/30
نسخه چاپی

مدیریت بحران اردبیل هشدار داد

ریزش بهمن دور از انتظار نیست

ریزش بهمن دور از انتظار نیست
اداره کل مدیریت بحران استان اردبیل از ریزش بهمن در مناطق کوهستانی استان و همچنین وزش باد شدید در مناطق مختلف خبر داده و در این زمینه هشدار لازم را صادر کرد.
 

به گزارش سبلانه، ظهر امروز مدیریت بحران استان اردبیل با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد از امروز تا پایان روز جمعه وارد آمدن خسارت به تأسیسات و ریزش بهمن در گذرگاه‌های مستعد استان متصور است.

این اداره کل ضمن اعلام آماده باش به کلیه شوراهای مدیریت بحران شهرستان‌های تابعه از مردم به ویژه کسانی که قصد تردد در گردنه‌ها و ارتفاعات استان را دارند خواست موارد ایمنی را حتماً رعایت کنند.

وزش تند‌بادی که از دیشب در استان اردبیل آغاز شده در بسیاری از مناطق سبب اختلال در رفت و آمد هموطنان و همچنین ذوب شدن برف باریده در روزهای گذشته شده و در شهرهای کوهستانی و همچنن مناطق صعب‌العبور و گردنه‌ها تردد خودروها را با مشکل مواجه کرده است.

هم اکنون در اکثر گردنه‌های صعب‌العبور استان به ویژه گردنه اسالم و صائین تردد به دلیل وجود کولاک شدید و نامساعد بودن شرایط جوی به کندی صورت می‌گیرد و به نظر می‌رسد در روزهای آینده نیز بارش برف و سردی هوا در پیش رو باشد.

ساکنان اردبیل که آخرین روزهای پاییز را با زمستان سرد پیوند داده‌اند همچنان چشم‌انتظار بارش برف و باران و نزولات جوی هستند تا سال پر‌ خیر و برکتی را در پیش رو داشته باشند.

بر اساس اعلام هواشناسی استان و نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌ای هواشناسی وزش باد تا روز جمعه ادامه خواهد داشت و از اواخر روز جمعه ریزش برف در مناطق جنوب استان آغاز می‌شود و از روز شنبه به تدریج از شدت ناپایداری‌ها در استان اردبیل کاسته شده و هوای منطقه همراه با وزش باد خواهد بود.

به دنبال گذر سامانه بارش‌زا که از روز جمعه گذشته سبب ریزش برف در بسیاری از مناطق و حاکم شدن هوای سرد شده در شمال استان زمینه خوشحالی کشاورزان را فراهم آورده و در مرکز و جنوب نیز مشکلاتی را در تردد مردم و همچنین کارهای روزمره آنها به وجود آورده است.

منبع:فارس

انتهای پیام/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد