سرویس: اجتماعی
کد خبر: 416
|
15:42 - 1391/07/26
نسخه چاپی

امام جمعه اردبیل:

جوانان مهارت‌های زندگی را در مساجد یاد بگیرند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: جوانان باید مهارت‌های درست زندگی را در مساجد یاد بگیرند.

به گزارش سبلانه به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام سید حسن عاملی در همایش جوانان فعال فرهنگی مساجد پایلوت اردبیل بر لزوم حضور هرچه بیشتر جوانان در مساجد تاکید کرد و اظهار داشت: چارچوب جوانان باید با حضورشان در مساجد شکل بگیرد.

وی افزود: هویت جوان در حال شکل‌گیری است و امکان دارد جوانی طوری تربیت و شکل‌دهی شود که تا آخر عمرش نماز شب خوان باشد و یا خدای نکرده بر عکس باشد.

عاملی یادآور شد: جوانان باید مهارت‌های درست زندگی را در مساجد یاد بگیرند و خود را از جهت اعتقادی و دینی ارتقا دهند و این امر با حضور در مساجد و شرکت در برنامه‌های تربیتی و دینی مساجد محقق می‌شود.

امام جمعه اردبیل از مسئولان فرهنگی استان خواست با ایفای نقش خطیر فرهنگی خود، جوانان را از جلوی ماهواره و اینترنت به مساجد جذب کنند.

این مسئول از فعالیت‌های مدیرکل تبلیغات اسلامی استان در جذب جوانان به مساجد قدردانی کرد و خواستار همکاری و حمایت تمام ارگان‌ها و نهادهای فرهنگی در اجرای موفق این طرح شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل هم در این همایش به تشریح برنامه‌های اجرایی در مساجد پایلوت پرداخت.

حجت‌الاسلام مهدی ستوده اظهار داشت: امیدواریم با همکاری و همدلی مسئولان ادارات و نهادهای فرهنگی و نیز حمایت نماینده ولی فقیه در استان بتوانیم در کنار تربیت جوانان فعال فرهنگی در مساجد، طرح مذکور را به عنوان یک طرح موفق و الگو در سطح کشور به مرحله اجرا در آوریم.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد