سرویس: فرهنگ و هنر
کد خبر: 45838
|
09:28 - 1394/08/17
نسخه چاپی

در هفته کتاب و کتاب خوانی؛

مولفان و کتابداران نمونه بیله‌سوار تجلیل می‌شوند

مولفان و کتابداران نمونه بیله‌سوار تجلیل می‌شوند
رییس کتابخانه های عمومی بیله‌سوار از تجلیل از مولفان و کتابداران نمونه در هفته کتاب و کتاب خوانی خبر داد.

به گزارشبه نقل ازمغان امروز، محمد سرداری رییس کتابخانه‌های عمومی شهرستان بیله سوار با علام این خبر گفت: مراسم تجلیل از کتابداران نمونه و پیشکسوتان این عرصه در هفته کتاب و کتاب خوانی برگزار می شود.

 

وی با بیان اینکه این هفته از 22 آبان امسال به مدت 7 روز برگزار می شود گفت: تقدیر از اهدا کنندگان برتر کتاب، تقدیر از مولفان و نویسندگان برگزیده شهرستان، نیز از سایر برنامه های این هفته خواهد بود.

 

وی همچنین ایجاد نمایشگاه کتاب، برگزاری مسابقات فرهنگی و کتابخوانی برای گروه های سنی مختلف، بازدید قشرهای مختلف از کتابخانه عمومی و ثبت نام رایگان برای عضوگیری در کتابخانه را از دیگر برنامه های این هفته عنوان کرد.

 

رییس کتابخانه های عمومی شهرستان بیله سوار،تعداد اعضای کتابخانه های عمومی این شهرستان را 5 هزار و 570 نفر و تعداد کتب موجود در کتابخانه ها را نیز 50 هزار و 189 جلد عنوان کرد.
 

وی گفت: از ابتدای امسال تا کنون نیز بیش از 47 هزار و 432 کتاب به دوستداران و خوانندگان کتاب به امانت سپرده شده است.

 

به گزارشپایگاه خبری مغان امروز،به همین مناسبت جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بیله سوار نیز در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

 

محمد ابراهیمی با اشاره به کمبود مراکز فرهنگی و هنری در مناطق محروم و روستایی خواستار اشاعه فرهنگ کتابخوانی و گسترش کتابخانه های سیار در روستاها شد.

 

وی افزود: با استقرار کتابخانه های سیار در روستاها می توان این مسافر فرهنگی را به جای جای مختلف در این خطه رسانده و با توزیع سیار کتاب در نقاط مختلف روستاییان و عشایر را از نعمت کتاب غنی کرد.
 

معاون فرماندار شهرستان بیله سوار اظهار کرد: در شرایط کنونی با توجه به رشد تکنولوژی و وجود مراکز دانشگاهی در این شهرستان باید بستر و زمینه لازم در زمینه استفاده از کتاب و کتابخانه ها با منابع مورد نیاز قشر دانش آموز و دانشجو را فراهم کنیم.
 

وی عنوان کرد: اگر موفق بشویم فرهنگ کتاب و کتابخوانی را گسترش بدهیم جامعه را در برابر خطرات احتمالی و تهاجم فرهنگی غرب بیمه کرده ایم و با نهادینه کردن این فرهنگ گام بزرگی در راستای سرمایه گذاری برای آینده کشور برخواهیم داشت.
 

ابراهیمی ریشه و مشکل عمده ناهنجاری ها و نا امنی ها را جهل و نا آگاهی و نا آشنایی به وظایف اجتماعی دانست و گفت: هر قدر جامعه به بینش و آگاهی در حد مطلوب برسد به طور حتم آرامش و امنیت، پیشرفت و توسعه در آن به دست می آید.
 

وی گفت: اهدای کتاب از کتابخانه ها به کتابخوانان یکی از روش های ترغیب عموم نسبت به کتاب و کتابخوانی است و فرهنگ هدیه کتاب باید در جامعه رشد یابد.
انتهای پیام/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد