سرویس: استانی
کد خبر: 461
|
12:31 - 1391/07/27
نسخه چاپی

سئوال از رئیس جمهور پابرجاست

سخنگوی مجمع نمایندگان استان اردبیل با بیان اینکه نمایندگان به جد پیگیر سئوال از رئیس جمهورند، گفت: ‌صبح امروز شنیدم که تعدادی از نمایندگان امضاهای خود را پس گرفته‌اند.

به گزارشسبلانهکمال‌الدین پیر‌موذن در گفت‌و گو با خبرنگارفارساظهار داشت: رئیس مجلس به دنبال دیدار یک ماه گذشته تعدادی از دانشجویان دانشگاه محقق اردبیلی با لاریجانی در مجلس شورای اسلامی و همچنین درخواست مجمع نمایندگان استان به ویژه پیگیری نمایندگان اردبیل، فردای عید قربان به اردبیل سفر می‌کند تا در جمع دانشجویان دانشگاه‌های استان سخنرانی کند.

وی خاطرنشان کرد: در این سفر دیداری نیز برای بسیجیان استان و صاحبان عرصه تولید و فعالان بخش اقتصادی با رئیس مجلس شورای اسلامی در نظر گرفته شده است که این دیدارها و نشست‌ها نیز به صورت فشرده انجام خواهد شد.

نماینده مردم اردبیل،‌ نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: رئیس مجلس در صورت امکان و فرصت پیش آمده در همایش ملی سرمایه‌گذاری خلخال نیز حاضر خواهد شد که این حضور قطعی نیست.

پیر‌موذن گفت: ما از ماه‌ها پیش از رئیس مجلس دعوت کردیم تا در مرکز استان اردبیل حاضر شده و در دیدار با اقشار و گروه‌های مختلف نقطه نظرات خود را مطرح کنند که امیدواریم این سفر یک روزه ثمر‌بخش و مفید به فایده باشد.

هرگز امضایمان را از طرح سئوال رئیس جمهور پس نمی‌گیریم

عضو فراکسیون رهروان ولایت به شایعات اخیر مطرح شده مبنی بر پس گرفتن امضای نمایندگان در طرح سئوال از رئیس جمهور تاکید کرد: تا جایی که اطلاع دارم بنده و حقیقت‌پور دو نماینده اردبیل طرح سئوال از رئیس جمهور را امضا کردیم و هرگز از مواضع خود عقب‌نشینی نکرده و امضایمان را پس نمی‌گیریم.

پیر‌موذن افزود:‌ بیشترین سئوالاتی که قرار است از رئیس جمهور پرسیده شود در مورد نابسامانی بازار ارز و ابهامات موجود در این زمینه است که رئیس جمهور موظف است به سئوالات طرح شده پاسخ دهد.

وی بیان داشت:‌ بعد از دستگیری عناصر اختلال در بازار ارز توسط نیروهای امنیتی و نظامی و ملتهب بودن بازار ارز در شش ماه گذشته سئوالات متعددی از رئیس جمهور پرسیده خواهد شد تا علل این نابسامانی‌ها و ضعف‌ مدیریت‌ها مشخص شود.

دبیر مجمع نمایندگان استان یکی دیگر از سئوالات مطرح شده برای رئیس جمهور را پرداخت نشدن سهم صادرات از محل هدفمند کردن یارانه‌ها اعلام کرد و ‌گفت:‌ سئوال دیگر ما در ارتباط با حاضر نشدن بهمنی رئیس کل بانک مرکزی در مجلس برای پاسخگویی به سئوالات نمایندگان بود که در این زمینه از رئیس جمهور پرسش‌های لازم به عمل خواهد آمد.

پیر‌موذن تصریح کرد: بیش از 102 نماینده مجلس طرح سئوال از رئیس جمهور را امضا کرده‌اند که اگر اعضای فراکسیون اصولگرایان که تعداد آنها کمتر از 10 نفر است امضایشان را پس بگیرند همچنان این اقدام قانونی خواهد بود چرا که با 74 نماینده موافق می‌توان طرح سئوال از رئیس جمهور را به سرانجام رساند.

وی ادامه داد: بنده نیز صبح امروز شنیدم که تعدادی از نمایندگان امضاهای خود را پس گرفته‌اند اما بنده به هیچ‌وجه امضای سئوال از رئیس جمهور را پس نمی‌گیرم و به جد پیگیر برطرف شدن ابهامات مدیریت ارزی در کشور هستم.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان اردبیل در پایان گفت‌و گوی خود با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: ما به دنبال ایجاد تنش و جنجال نیستیم چرا که رهبر معظم انقلاب نیز در خراسان شمالی بر وحدت و همدلی نمایندگان و مسئولان تاکید کرده و قطعاً تابع نظر و رهنمود رهبر معظم انقلاب هستیم.

انتهای پیام/‌

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد