سرویس: استانی
کد خبر: 54
|
17:04 - 1391/07/19
نسخه چاپی

استاندار اردبیل:

تبدیل تهدید به فرصت هدف مهم مانورهای حوادث است

تبدیل تهدید به فرصت هدف مهم مانورهای حوادث است
استاندار اردبیل گفت: با برگزاری مانورهای زلزله و اسکان اضطراری مردم ما باید تبدیل تهدید به فرصت را آموزش ببینند.

 

 

 

به گزارش سبلانه به نقل از خبرگزاری فارس، اکبر نیکزاد صبح امروز در مراسم آغاز مانور زلزله و اسکان اضطراری همزمان با آغاز هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی اظهار داشت:‌ استان ما با قرار گرفتن در روی کمر‌بند زلزله امکان آسیب‌پذیری بیشتری را دارد که ما وظیفه داریم علیرغم حرکت در راستای پیشگیری از این حوادث آموزش‌های عمومی را نیز ارائه دهیم تا مردم ما در مقابله با حوادث آمادگی‌های لازم را داشته باشند.

وی از اجرای برنامه‌های متنوع برای پیشگیری از اثرات بلایای طبیعی در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی به ویژه در روستاها فعالیتی بسیار ارزشمند است که در این راستا 39 هزار واحد مسکونی نوسازی و مقاوم‌سازی شده و این بدین معنی است که ما خانه غیر‌مقاوم و حادثه‌پذیر را تبدیل به خانه‌های مقاوم و نوساز  کرده‌ایم.

استاندار اردبیل از اعطای وام 12.5 میلیارد تومانی نوسازی با 5 درصد سود خبر داد و یادآور شد: دهیاران، بانک‌های عامل و بنیاد مسکن همه در این راستا تلاش کرده‌اند که امیدواریم نتیجه این تلاش‌ها را در مواقع بحران و حوادث شاهد باشیم.

نیکزاد برگزاری چنین مانورهایی را فرصت مغتنمی برای اردبیل اعلام کرد و گفت: زلزله آذربایجان شرقی تجربه‌ای گران سنگ برای ما بود که این تجارت با علیرغم انتقال به مردم باید افزایش داده و در راستای مقابله با حوادث اقدام کنیم.

این مسئول تبدیل واحدهای مسکونی غیر‌مقاوم به واحدهای نوساز را خواستار شد و عنوان کرد: ‌فرهنگ تبدیل منازل مسکونی آسیب‌پذیر به منازل جدید و نوساز با اولویت مقاوم‌ بودن نیز باید در مردم روستاها ایجاد شود تا ما در مواقع بحران آماده هرگونه اقدامی باشیم.

رئیس شورای اداری استان با اشاره به خسارت سیل 20 روز اخیر در مناطقی از مغان و مشگین‌شهر بیان داشت: مردم ما باید تبدیل تهدید به فرصت را آموزش ببینند و در مناطقی که بارندگی در آن زیاد است باید با اجرای سریع پروژه‌های سدسازی و مهار آب‌هایی که تهدید محسوب می‌شود نسبت به کاهش اثرات حوادث اقدام کنیم.

نیکزاد برگزاری چنین مانورهایی را سبب ارتقای آمادگی مردم در زمان حوادث اعلام کرد و افزود: شرکت در مانورها سبب خواهد شد تا آمادگی ما در برابر حوادث بیشتر شده و سریع‌تر وارد عمل شویم.

وی زلزله آذربایجان شرقی را یادآور شد و ادامه داد: هم اکنون در مناطق زلزله‌زده این استان حرکت انقلابی بازسازی و امدادرسانی بی‌سابقه اجرایی شده که همه مسئولان و مردم وارد کار شده‌اند.

استاندار اردبیل تصریح کرد: در چند روز اخیر نزدیک به یک هزار واحد مسکونی نوساز در روستاهای آسیب‌دیده آذربایجان شرقی تحویل مردم خواهد شد که این اقدامی بزرگ در کشور است.

نیکزاد در پایان سخنان خود از استمرار بازسازی و نوسازی در آذربایجان شرقی خبر داد و اظهار داشت: جشن اتمام بازسازی را در ماه‌های اخیر در این استان شاهد خواهیم بود.

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد