سرویس: استانی
کد خبر: 542
|
11:11 - 1391/07/30
نسخه چاپی

سد لیکوان 170 هکتار اراضی را سیراب می‌کند

استاندار اردبیل گفت: با تکمیل فاز اول سد لیکوان 170 هکتار از اراضی منطقه سیراب می‌شود.

به گزارش سبلانه به نقل از فارس ، اکبر نیکزاد در نشست با فرماندار کوثر به تکمیل عملیات احداث سد لیکوان و اجرای پایاب سد اشاره کرد و اظهار داشت: 500 هکتار از اراضی دیم به آبی تبدیل می‌شود که قرار است تا 20 روز آینده تابلوی برق نصب و در فاز اول 170 هکتار از این اراضی از طریق سد لیکوان سیراب شود.

استاندار اردبیل پیشرفت 23 درصدی تصفیه‌خانه کوثر و ضرورت بتون‌ریزی کف این تصفیه‌خانه به دلیل ارتفاع بالا از آب‌های زیر زمینی را یادآور شد و افزود: گود برداری، سنگ چینی و زهکشی زیر زمینی اجرایی شده و قرار است تا دو ماه آینده پیشرفت این پروژه به حدود 50 درصد برسد که در این زمینه اعتبار یک میلیارد و 700 میلیون تومانی این پروژه نیز تامین شده است.

نیکزاد با اشاره به احداث مجتمع فرهنگی و هنری کوثر و ارسال پرونده این مجموعه به دادگاه به دلیل داشتن معارض در تملک زمین اظهار داشت: ما از مسئولان قضایی خواستیم در صدور رای تعجیل و تسهیل ایجاد کنند تا به سرعت اجرای این پروژه تعیین تکلیف شود.

رئیس شورای سلامت استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود به پیشرفت 172 درصد بیمارستان 32 تختخوابی کوثر اشاره کرد و افزود: برای احداث این بیمارستان 970 میلیون تومان اعتبار پیش‌بینی شده که قرار است تا دو ماه آینده پیشرفت آن به 30 درصد برسد.

این مسئول به احداث هنرستان شبانه‌روزی دخترانه کوثر اشاره کرد و گفت: احداث این آموزشگاه زمینه تحصیل برای دختران مناطق روستایی و محروم را فراهم می‌آورد و این خود زمینه بروز و ظهور استعدادهای بی پایان تحصیلی را مهیا خواهد کرد.

استاندار اردبیل ضرورت تکمیل این آموزشگاه را تا دو ماه آینده یادآور شد و افزود: قرار شد از 180 میلیون تومان اعتبار مصوب این پروژه 80 میلیون تومان تامین و تا دو ماه آینده نواقص ساختمان برطرف شود.

انتهای پیام/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد