سرویس: استانی
کد خبر: 553
|
11:56 - 1391/07/30
نسخه چاپی

سد گیوی زمینه‌های ایجاد اشتغال را تسهیل می‌کند

استاندار اردبیل گفت: با تکمیل سد گیوی بیش از 10 هزار هکتار از اراضی پایین‌دست آن تبدیل به آبی شده و زمینه اشتغال صدها نفر در بخش تولید مولد فراهم می‌آید.

به گزارش سبلانه به نقل از فارس ، اکبر نیکزاد در جریان بازدید از پروژه‌های مهر ماندگار کوثر اهمیت و ضرورت اجرا و تکمیل به هنگام پروژه سد گیوی را با تزریق اعتبار مهر ماندگار ضروری خواند.

این مسئول اظهار داشت: این پروژه هم اکنون 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا دو ماه آینده قرار است به 90 درصد پیشرفت فیزیکی برسد.

استاندار اردبیل تصریح کرد: با تکمیل جاده جایگزین که تنها سه کیلومتر از آسفالت آن باقی است بتوان زمینه آبگیری این سد را فراهم کرد.

استاندار اردبیل بیان داشت: ما نباید به تکمیل خود سد و آبگیری آن اکتفا کنیم، بلکه شایسته آن است که شبکه پایاب سد که در تولید ثروت این منطقه، اشتغالزایی و جلوگیری از مهاجرت موثر است با قوت و قدرت ادامه پیدا کند.

رئیس شورای برنامه‌ریزی استان اردبیل یادآور شد: حتماً‌ در هفته‌های آینده در پایتخت با محرابیان مسئول ویژه مهر ماندگار دیداری را به همراه مجمع نمایندگان خواهیم داشت تا اعتبار مصوب برای این پروژه به صورت کامل تخصیص پیدا کند.

استاندار اردبیل همچنین از سفر قریب الوقوع معاون اول رئیس جمهور به استان خبر داد و افزود: در این سفر نیز بازدیدی نیز برای رحیمی در این مجموعه در نظر می‌گیرم تا از روند پیشرفت سد گیوی اطلاع حاصل کند.

وی در ادامه به اجرای خط انتقال این پروژه و پیشرفت 45 درصدی آن اشاره کرد و گفت: قرار است با تامین 2 میلیارد تومان اعتبار برای خرید لوله پیشرفت مورد نظر خط انتقال به 65 درصد برسد.

رئیس شورای برنامه‌ریزی استان اردبیل همچنین در سفر به شهرستان کوثر از ساماندهی گلزار شهدا و ساخت مکانی مناسب برای حضور خانواده‌های شهدا در میعادگاه‌های عهد و پیمان با شهیدان راه حق و حقیقت خبر داد و افزود: از سر فصل عمران شهری 50 میلیون تومان شهرداری کوثر باید هزینه کند.

انتهای پیام/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد