سرویس: استانی
کد خبر: 557
|
14:31 - 1391/07/30
نسخه چاپی

اختصاص 50 میلیون تومان اعتبار برای تجهیز کتابخانه‌های اردبیل

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل از اختصاص 50 میلیون تومان اعتبار برای تجهیز کتابخانه‌های سطح استان خبر داد.

به گزارش سبلانه به نقل از فارس ، عباس دست‌باز ظهر امروز در دومین جلسه مشترک انجمن‌ها و کمیته‌های مطالعه مفید کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل اظهار داشت: احداث چهار کتابخانه مرکزی در شهرستان‌های استان و هفت کتابخانه روستایی گامی ارزشمند در راستای ترویج فرهنگ مطالعه است.

دست‌باز هدف از برگزاری این جلسات را هم‌افزایی، هماهنگی و حل مشکلات این انجمن‌ها اعلام کرد.

وی با اشاره به عضویت 10 درصد از جمعیت استان اردبیل در کتابخانه‌های عمومی استان خاطرنشان کرد: ‌امید است تا پایان سال 91 آمار عضویت کتابخانه‌های عمومی استان افزایش یابد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل به تخصیص نیم درصدی سهم کتابخانه‌ها از 50 میلیارد تومان اعتبار مصوب سفر چهارم رئیس جمهور به شهرداری‌های استان اردبیل خبر داد و یادآور شد: این عتبار باید هرچه سریع‌تر به حساب کتابخانه‌ها واریز شود.

دست‌باز با اشاره به انتقال یک میلیون و 500 اسناد ملی استان از آذربایجان شرقی به استان اردبیل گفت:‌ می‌توان کتاب‌های خطی اردبیل موجود در کتابخانه‌های تهران را نیز به کتابخانه‌های استان انتقال داد.

این مسئول برپایی ایستگاه‌های سیار مطالعه در مکان‌هایی چون آموزش و پرورش و پایگاه‌های مقاومت بسیج، مساجد و چهار مکان دیگری که از سوی خود این دستگاه‌ها اعلام آمادگی شده را بسیار اقدام ارزشمندی عنوان کرد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل تصریح کرد: ارائه کتاب‌ها در ایستگاه‌های سیار مطالعه باید در ابتدا تائید و کارشناسی شوند.

 دست‌باز در پایان سخنان خود با بیان اینکه مشکل اصلی فرهنگی مطالعه را باید در درون خانواده‌ها جستجو کرد، اظهار داشت: ‌در ابتدا باید این فرهنگ‌سازی از درون خانواده‌ها آغاز شود.

انتهای پیام/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد