سرویس: اقتصادی
کد خبر: 563
|
05:52 - 1391/08/01
نسخه چاپی

حمله سایبری موساد و پنتاگون به 5کشور نفتی

یک کارشناس انرژی کویت از حمله سایبری موساد و پنتاگون به سیستم های امنیتی و نفتی برخی کشورهای خاورمیانه خبر داد و گفت: ایران تنها کشور موفق در حمله ویروسی به صنعت نفت بود و آنها را جدی گرفت.

به گزارش سبلانه احمد الهاشم در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس گفت: هم اکنون آمریکا و اسرائیل به دنبال راه اندازی یک جنگ الکترونیکی در خاورمیانه هستند به طوری که در ماه های اخیر شاهد بودیم که شرکت های بزرگ نفت و گاز خاورمیانه مورد حمله ویروسی قرار گرفته اند.

وی ادامه داد: اسنادی موجود است که براساس آن بنیامین نتانیاهو ادعا کرده که اسرائیل تلاش می کند تا سیستم های امنیتی برخی از کشورهای خاورمیانه از جمله ایران، کویت، عراق، عربستان و قطر را مورد تهدید قرار دهد و حتی آمریکا نیز از این تصمیم اسرائیل حمایت کرده است.

این کارشناس انرژی ادامه می دهد: به عنوان نمونه پنتاگون به طور رسمی اعلام کرده است که ویروسی که اخیرا در شرکت آرامکو و قطر گاز کشف شده توسط آمریکا تولید و هدف از ان اختلال در تولید نفت و گاز این دو کشور بوده است.

الهاشم خاطرنشان می کند: آرامکو اگر چه به ظاهر در دست متخصصین آمریکایی است و بزرگترین تولید کننده نفت در جهان است اما این شرکت تهدیدی برای اقتصاد آمریکا و اسرائیل محسوب می شود و آنها نمی خواهند روزی برسد که آرامکو در مقابل آمریکا قد علم کند.

این کارشناس انرژی کویتی تصریح کرد: شرکت نفت کویت نیز از این تهدید ها در امان نبوده و هر از گاهی دچار حمله سایبری می شود اما تاکنون هیچ خبری در این باره منتشر نشده است و حتی مسئولان نفتی کویت اجازه انتشار آن را نمی دهند.

وی ادامه داد: پنتاگون و موساد اعلام کرده اند حملات ویروسی خود را حتی به دیگر کشورها نیز ادامه می دهند تا مشکلاتی را در فضای امنیتی این کشور ها ایجاد کنند.

الهاشم خاطرنشان می کند: هم اکنون در میان کشورهایی که دچار حمله ویروسی شدند تنها ایران است که توانسته موفق عمل کند.

این کارشناس انرژی کویتی در پایان خاطرنشان کرد: هم اکنون حفاظت ایران از سیستم های خود بسیار پیشرفته تر از دیگر کشورهای نفت خیز است زیرا این موضوع را مطلع شده که حملات ویروسی ممکن است ادامه داشته باشد ولی در عوض دیگر کشورها این موضوع را جدی نگرفته اند.

انتهای پیام/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد