سرویس: اقتصادی
کد خبر: 583
|
16:07 - 1391/08/01
نسخه چاپی

54 پروژه عمرانی ورزشی در اردبیل در حال اجرا است

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: هم اکنون 54 پروژه عمرانی در حوزه ورزش و جوانان در سطح استان اردبیل در حال اجراست.

به گزارش سبلانه احد پازاج  در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: از اعتبارات استانی این اداره کل که حدود 4.5 میلیارد تومان بود در سال گذشته 2 میلیارد و 900 میلیون تومان تحقق یافت.با جذب این اعتبار بخشی از پروژه‌های نیمه تمام تکمیل شده و یا در حال بهره‌برداری است.

این مسئول بیان داشت: امسال نیز از وزارت ورزش و جوانان خواسته‌ایم اعتبار ابلاغی به این استان را 100 درصد تخصیص بدهد که با دستور صریح وزیر ورزش و جوانان قرار است این امر به شایستگی صورت بگیرد تا بخش مهمی از معضلات و مشکلات رفع شود.

وی از افتتاح 11 پروژه عمرانی در حوزه جوانان در یک سال اخیر خبر داد و گفت: چهار پروژه ورزشی نیز که شامل احداث سالن‌ در شهرستان خلخال است به زودی افتتاح می‌شود.

پازاج با اعلام اینکه در دولت نهم و دهم در مجموع 40 پروژه به بهره‌برداری رسیده است، افزود: امسال رقم اعتبار استانی ما 4 میلیارد و 800 میلیون تومان است که هنوز اعتبارات ملی ابلاغ نشده است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل با بیان اینکه بیش از 233 سالن ورزشی در این استان در حال فعالیت و جذب علاقمندان است، تصریح کرد: سرانه ورزش این استان هم اکنون 65 صدم متر مربع است که در شهرهای نیر، نمین، کوثر و بیله‌سوار از سرانه استاندارد بالاتر هستیم و در بقیه شهرستان‌ها نیز سرانه ورزشی استان پایین‌تر از استاندارد تعریف شده است.

وی بیان داشت: بر اساس آمایش سرزمینی در هر شهرستان بنا به نیاز آن منطقه سالن احداث می‌شود که ما بیشتر سعی داریم سالن‌های ورزشی مسابقه‌ای را احداث کرده و در اختیار علاقمندان قرار دهیم.

پازاج در پایان سخنان خود به خبرنگار فارس در اردبیل اظهار داشت: ما دیگر نیازی به احداث سالن‌های ورزشی تمرینی نداریم و با گذر از این مرحله می‌توانیم به صورت تخصصی راه‌اندازی خانه کشتی، ژیمناستیک،  تکواندو، وشوو را در دستور کار قرار دهیم.

انتهای پیام/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد