سرویس: اردبیل
کد خبر: 66423
|
13:56 - 1396/02/13
نسخه چاپی

کارشناس روانشناسی خانواده ؛

استحکام پایه های زندگی به ارتباط و مهارت خاص زن و شوهر بستگی دارد

 استحکام پایه های زندگی به ارتباط و مهارت خاص زن و شوهر بستگی دارد
کارشناس روانشناسی خانواده در اردبیل گفت: استحکام پایه های زندگی به ارتباط و مهارت خاص زن و شوهر بستگی دارد .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلیسبلان‌مابه نقل از به گزارشبانوی کوثر، مینا محمدی کارشناس روانشناسی خانواده در اردبیل گفت: استحکام پایه های زندگی به ارتباط و مهارت خاص زن و شوهر بستگی دارد معمولا مهارتهای برقراری ارتباط بین زنان و مردان متفاوت است.

کارشناس روانشناسی خانواده گفت: زوجین می توانند با کشف ابعاد ناشناخته و توجه به ویژگی ها و علایق یکدیگر از سردی روابط زندگی خود جلوگیری کنند و با یادگیری مهارت های ارتباط موثر، رابطه عاشقانه شان را گرمی و حرارت ببخشند.

 وی گفت: مهمترین عامل برای تغییر سبک زندگی داشتن اعتقاد و عمل به دین و دینداری است که پایه و بنیاد خانواده مستحکم خواهد شد.

محمدی افزود: قطعا کسی که حضور خداوند متعال را در زندگی خود می بیند بهتر و عاشقانه تر از سایرین زندگی خود را مدیریت خواهد کرد و بیشتر وقت خود را برای خانواده خرج می کند که این خودش یکی از مهمترین راههای به ثبات رساندن روابط عشقی و عاطفی است .

وی گفت: بانوان دارای مهارت‌های برقراری ارتباط‌ اجتماعی قوی هستند ولی مردان فاقد آن هستند. و این‌ مهارت‌ها به آنها اجازه می‌دهد تا از طریق احساساتشان صحبت کرده و با دوستان و خانواده‌شان راحت‌تر ارتباط برقرار کنند.

 وی در ادامه یادآورشد: در حالی که مردان کمتر قادر به برقراری رابطه اجتماعی مناسب حتی با دوستانشان هستند و در هنگام ناراحتی‌های احساسی، به‌جای مواجهه با مورد ناراحت‌کننده، بیشتر سعی می‌کنند آن را از هر طریق ممکن و لو اینکه در درون خود بریزند، به حداقل برسانند.

وی با توجه با نیاز همسران گفت: بسیاری از مردان از همسرش میخواهد که همیشه مرتب باشد، نیاز به آرامش دارد، قدرت مرد زندگی خود را ستایش کند، همسری پرانرژی داشته باشد. شاید یک دلیل علمی برای این موضوع این باشد که مغز مردان طوری تنظیم شده که به‌صورت سیستماتیک و تحلیلی عمل کند، در حالی که مغز زنان بیشتر در مورد احساسات تنظیم شده است.

 

انتهای پیام/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد