سرویس: استانی
کد خبر: 672
|
22:07 - 1391/08/03
نسخه چاپی

رشد 2.4 درصدی پرونده‌های سقط جنین درمانی

رشد 2.4 درصدی پرونده‌های سقط جنین درمانی
مدیرکل پزشکی قانونی استان اردبیل از رشد 2.4 درصدی پرونده‌های سقط جنین درمانی در استان اردبیل خبر داد.

سبلانه: به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، به نقل از روابط عمومیپزشکی قانونی استان اردبیل،بهزاد ولی‌زاده اظهار داشت:‌ در نیمه اول امسال در استان اردبیل بیش از 30 مورد مجوز سقط جنین صادر شده است که در همین مدت 60 نفر متقاضی دریافت مجوز سقط جنین درمانی از پزشکی قانونی بودند.

وی تصریح کرد: ما بعد از بحث و بررسی متعدد تعداد 42 نفر را واجد شرایط تشخیص دادیم و در بررسی‌های بعدی با ارزیابی نهایی بیش از 30 نفر مجوز سقط جنین درمانی را دریافت کردند.

ولی‌زاده خاطر نشان کرد: متخلفان از اجرای مفاد این قانون به مجازات‌های مقرر محکوم می‌شوند که براساس این قانون سقط جنین درمانی با تشخیص دقیق سه پزشک متخصص و تأیید آنها صورت می‌گیرد.

این مسئول به شرایط مقرر و قانون مصور مجلس در این زمینه اشاره کرد و افزود: شایعه‌ترین علت صدور مجوز سقط جنین درمانی وجود ناهنجاری‌های ژنتیکی برای جنین می‌باشد.

به گزارش فارس، مدیرکل پزشکی قانونی استان اردبیل همچنین با ارایه آخرین آمار از تعداد کشته‌های حوادث رانندگی در استان اردبیل در نیمه اول امسال بیان کرد: حدود 90 نفر در استان اردبیل در نیمه اول امسال جان خود را از دست داده‌اند.

ولی‌زاده به کاهش 15 درصدی تلفات رانندگی در سطح استان اشاره کرد و یادآور شد: بیش از 80 درصد کشته‌شدگان حوادث رانندگی مرد و 20 درصد زن بودند که سال گذشته در همین مدت بیش از 100 نفر در جاده‌ها جان باخته بودند.

وی به میانگین کشوری کاهش آمار تلفات حوادث رانندگی اشاره کرد و ادامه داد: از بین کشته‌شدگان 66 نفر در حوزه برون‌شهری، 13 نفر درون‌شهری و بیش از 10 نفر نیز مربوط به جاده‌های روستایی بوده است.

ولی‌زاده گفت: البته 10 نفر نیز در این حوادث جان باختند که غیر ترافیکی محسوب شده و تعداد آنها در این آمار لحاظ نشده است.

وی به همکاری خوب دستگاه‌های امدادرسان در حوادث رانندگی اشاره کرد و افزود: در این زمینه اقدامات و پیشگیری‌های لازم انجام شده و یک روند مطلوبی را در رساندن مجروحان و مصدمان به مراکز بیمارستانی شاهد بودیم.

انتهای پیام/

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد