سرویس: سیاسی
کد خبر: 736
|
09:22 - 1391/08/06
نسخه چاپی

رییس جمهوری، بعد از ظهر شنبه مهمان هرمزگان است

رییس جمهوری، بعد از ظهر شنبه مهمان هرمزگان است
استاندار هرمزگان گفت: ˈمحمود احمدی نژادˈ رییس جمهوری ایران به منظور افتتاح چهار طرح بزرگ ملی از بعد از ظهر شنبه به مدت دو روز مهمان این استان است.

به گزارش سبلانه به نقل از ایرنا، ˈابراهیم عزیزیˈ جمعه شب در گفت وگو با خبرنگاران افزود: رییس جمهوری در پانزدهمین سفر خود به استان علاوه بر بازدید از مجتمع راهبردی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در بندرعباس افتتاح طرح های کارخانه فولاد جنوب،10هزار مسکن مهر، دوخطه شدن راه آهن تزرج بندرعباس و باند دوم بزرگ راه بندرعباس - سیرجان در برنامه دارد.


وی ادامه داد: کارخانه فولاد جنوب با ظرفیت تولید یک میلیون و850 هزار تن آهن اسفنجی در سال و اشتغالزایی یک هزارو 300 نفردر مرحله اول به ارزش سه هزارو 500 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

استاندار هرمزگان اظهار داشت: با افتتاح این کارخانه و احتساب کارخانه های بهره برداری شده فولاد هرمزگان و کاوه در گذشته ونیز آماده شدن فولاد صبا درآینده نزدیک ، این استان به بزرگترین قطب فولاد کشور تبدیل می شود.

عزیزی، افتتاح نزدیک به 10هزار مسکن مهر را در این سفر مورد اشاره قرار داد و اضافه کرد: این تعداد واحد مسکونی طبق برنامه زمان بندی مسکن مهر ساخته شده ، پیش بینی می شود تا پایان سال هم 19هزار واحد دیگر به اتمام برسد وسه هزاردیگرهم درگذشته به بهره برداری رسیده است.

وی یاد آور شد: درمجموع 56هزار واحد مسکن مهرشامل40هزار واحد آن در شهرهای بالای 25هزارنفر (بندرعباس ،میناب و رودان)و 16هزار واحد مسکن مهر هم در شهرهای زیر 25هزار نفر در استان هرمزگان داریم که در سفر رییس جمهوری چهار هزارو 800 واحد بالای 25 هزار نفر، سه هزار و 200 واحد زیر 25 هزار نفر و دوهزار واحد در بافت های فرسوده به بهره برداری می رسند.

وی اظهار امیدواری کرد: با کار ارزشمند دولت نسبت به افزایش سقف تسهیلات بانکی مسکن مهر در هرمزگان به 300 میلیون ریال و ابوموسی به 450 میلیون، گره گشای خوبی برای مسکن در استان و توسعه این بخش بشود.

استاندارهرمزگان از طرح دو خطه شدن راه آهن تزرج به بندرعباس به عنوان یکی دیگر از طرح های مهر ماندگار یاد کرد و گفت: این خط به طول 180کیلومتر و هزینه 470میلیون یورو از یک سال قبل کار ساخت آن آغاز شده بود و اکنون به دست رییس جمهوری افتتاح می شود.

عزیزی تصریح کرد: هرمزگان که ˈپایتخت حمل ونقلˈ لقب گرفته، توسعه و تقویت شبکه ریلی برای استان بسیار مهم و ارزشمند است و با بهره برداری از خط دوم راه آهن بندرعباس به تزرج، شبکه ریلی بندرعباس به بافق تکمیل و ظرفیت افزایش حمل بار از 16میلیون در سال به 40 میلیون تن فراهم می کند.

به گفته وی، باند دوم بزرگ راه بندرعباس به سیرجان به طول 242 کیلومتر در حوزه هرمزگان به ارزش دو هزار و 600 میلیارد ریال به پایان رسیده که با حضور رییس جمهوری به بهره برداری می رسد.

وی خاطر نشان کرد: تکمیل زیر ساخت های حمل ونقلی هرمزگان موجب توسعه ناوگان و پایان رنج و سختی مردم بویژه رانندگان دراین مسیرمی شود وشاهد بهبود عبور مرور بر روی مهمترین جاده ترانزیتی کشور می شویم.

وی بیان داشت: فولاد جنوب و بزرگراه بندرعباس به سیرجان به ارزش شش هزارو 100میلیارد ریال و خط دوم راه آهن بندرعباس به تزرج با هزینه 47میلیون یورو از طرح های

مهرماندگاردر استان هرمزگان است.

طرح های دیگری از قبیل بیمارستان، 13 بندر کوچک چند منظوره و شناورهای بزرگ برای بهره برداری برای برنامه های بعدی سفر رییس جمهوری زمینه سازی می شود.ک/3
انتهای پیام /

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد